Ağrılarda nöral terapi
Ağrılarda nöral terapi

Nöral terapi nedir?

Neuro vegatatif sistemin (Vücudun solunum , dolaşım, sindirim sistemleri ile metabolizma , hormonal faaliyetler ve vücut ısısını otamatik olarak düzenleyen sistem) bozukluklarında bölgesel olarak lokal anestezik ilaçlarla uyarılarak bedensel dengelerin tekrar düzenlenmesidir.

Hangi hastalık ve durumlarda uygulanır?

Başta ağrı tedavilerinde olmak üzere;

- Bel ve boyun fıtığı

- Romatizma hastalıları

- Artritler, Fibromyaloji

- Spor yaralanmaları, açık yaralar

- Kas ve eklem ağrıları

- Yara izlerinin azaltılmasında

Nöral terapi nasıl etkili olmaktadır?

Hücrelerde re-polarizasyon yaparak fonksiyonların yeniden yapılmasını sağlar. Ağnı zamanda da ağrı ve spazm zinciri kırar . Bölgenin oksijen alımını arttırarak genel iyileşmeye yardım eder.

Nasıl Yapılır?

Nöral terapi enjeksiyonla yapılan bir tedavidir. Yani Vücudun gereken noktasını az ölçüde , ince ve küçük iğne ile lokal anestezik enjekte edilmekle gerçekleştirilir. Cildin dışında ihtiyaç duyulan organlara ve vücuttaki tüm yaralara, ameliyat izlerini kapatmaya yönelik yapılan bir tedavidir.

Kaç sean uygulanmaktadır?

Tüm ağrılarda kalıcı çözümler sağlayan nöral terapi 2-3 günlük aralıklara en az 6 seans uygulanmalıdır.

Etkisi ne zaman başlar?

Genellikle ilk seanstan itibaren hızlı bir iyileşme gösterirken bazende 2. Veya 3. seanstan sonra kendini gösterdiği de olmuştur.

Yan etkileri var mıdır?

Genel olarak hiçbir yan etkisi yoktur. Nadirende olsa, çok hafif alerjik etki görülmektedir. Doğal bir tedavi yöntemi olan nöral terapi tedavisi bir ilaç tedavisi olmayıp , doğal oluşu nedeniyle hamileler ve hatta emziren anneler bile bu tedaviye rahatlıkla katılabilirler.


İstanbul Ortopedi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!