Dolgu enjeksiyonları, cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen medikal estetik girişimlerden biridir. Her bölge için farklı çözümler sunan bu maddeler yaşlanmanın en belirgin olduğu yüz bölgesinde sıklıkla kullanılır.

Kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar dolguyla giderilebilir. Cilt altına verilen dolgu maddesi, cildin alt katmanlarına destek vererek kırışıklığın ya da çöküklüğün olduğu bölgede bir hacim oluşturarak yumuşak geçişler sağlar.

Genellikle, yüz dolgu işlemi yaptıran kişiler çevrelerindekilerin herhangi bir işlem yaptırdıklarını anlamadıklarını, sadece onları çok dinçlenmiş ve gençleşmiş gördüklerini söylediklerini anlatırlar.

Dolgu ile;

Burun-ağız kenarı olukları düzeltilir

İnce dudaklar belirginleştirilir

Burun bölgesi asimetrileri düzeltilir

Elmacık kemiği bölgesi belirginleştirlir

Yanak ve çene kenarları hacimlendirlir

Alın bölgesi ve şakaklaradaki çökmeler düzeltilir

Derin yara izleri hafifletilir

Yaşla beraber artan bu problemler uygulanacak dolgu işlemi ile kısa sürede, muayenehane ortamında ameliyatsız olarak düzeltilebilir.

Yüz dolgu işleminin uygulanması da oldukça basit ve zahmetsiz olmasına rağmen çok büyük bir özen ve dikkat gösterilmesi gerekmektedir.

Bunun için önce uzman hekim, yüzünüzü inceleyerek, doldurulması gereken alanları belirler ve sonrasında bu bölgeler çok ince iğnelerle kontrollü olarak doldurulur. İşlemin ardından birkaç gün hafif bir şişlik ve kızarıklık olsa da, bu çok kısa sürede düzelir. İşlem tekrarlandıkça, dolgunluğun kalıcılığı da artar.


Adana Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!