Son zamanlarda kadınlar tarafından çok talep gören uygulamalardan biri de kalça büyütme ameliyatıdır. ‘Brezilya poposu’ olarak da tabir edilen bu ameliyat sonucunda, kadınlar daha çekici ve doğal görüntülere sahip olmaktadır.

Şimdi anlatacağımız ‘Aquafilling yöntemi ile popo büyütme’ uygulamasını dikkate almazsak, onun haricinde kalçalar sadece ameliyat yöntemi ile büyütülebiliyordu. Bu yöntemler yağ transferi ve silikon kalça ameliyatlarıdır. Hastaya göre fazla zahmetli olan bu yöntemler haricinde artık kadınlar ağrısız, acısız, travmasız bir şekilde dolgun kalçalara sahip olabilmektedir. Modern çağda, popo büyütmek için günlerce hastanede yatmaya gerek kalmadan, 30-40 dakikalık bir yöntemle yeni dolgun popolara kavuşmak mümkündür.

Hızlı, Güvenli ve Doğal: Aquafilling

Aquafilling hidrofilik jeli, estetik tıpta güvenle uygulanan başarılı bir yöntemdir. Yumuşak doku dolgularıyla ilgili inanışları kökünden değiştirmiştir. Aquafilling, kadınların kalçalarının daha çekici ve doğal görünmesi için minimal invazif teknik sağlayan bir hidrofilik jeldir. Aquafilling uygulamasının klinik sonuçları beklentilerin ötesindedir. Bu dolgu maddesi popolara enjekte edilir; sonuçta ortaya büyük ve dik popolar çıkar. Popo hacminden veya şeklinden rahatsız olanlar bu uygulamaya başvurmakta ve istedikleri görüntüyü elde etmektedirler.

Peki popoya enjekte edilen Aquafilling dolgusunun içeriği nedir ve onun uzun süre vücudumuzda kalmasını sağlayan nedir? Aquafilling, üç boyutlu moleküler bir yapıya sahip sentetik lineer bir poliamid matriks içerisine yerleşmiş olan %0,9 fizyolojik NaKlorid çözeltisi içeren hidrofilik bir jeldir. Aquafilling, insan dokularıyla tamamen uyumludur. Bileşiminin % 98’i sudur. Yavaş şekilde yıkılır ve yüksek güvenlikli, uzun süreli bir etki sağlar. Yapısındaki hidrojen bağları ile kolajen ve elastinin negatif yüklerini çekerek dokularda uzun süreli esneklik ve hacim artışı sağlar.

‘Aquafilling yöntemi ile ameliyatsız popo estetiği’ deyince akla sadece küçük ya da düz kalçaların dolgunlaştırılması gelmez. Bu yöntemle aynı zamanda:

Çeşitli kalça düzensizlikleri;

Ameliyat sonrası sekil bozuklukları;

Konjenital kalça orantısızlığı;

Kalça asimetrisi

gibi sorunlar giderilebilmektedir.

Aquafilling Uygulaması

İşlem öncesinde, hastanın uygulamadan önceki resimleri çekilir ve dolgu yapılacak bölgeler işaretlenir. Polikliniğimizde Aquafilling ile kalça şekillendirme, Jorge Quezada tarafından oluşturulan ‘kalça çekiciliği kriterleri’ temel alınarak yapılır. Bu kriterlere göre, kalçanın çekici görünmesi için dolgunlaştırılması gereken yerler resimde işaretlenmiştir. Hasta üzerinde işaretlenen bu bölgelere Aquafilling dolgu enjekte edilir. Ve hasta istediği popoya sahip olur. Uygulama sonrasında hastanın, 1 hafta ağır sportif faaliyetlerden uzak kalması gerekmektedir.

Aquafilling İle Ameliyatsız Popo Büyütme Avantajları

Hasta için travma oluşturmayan ve cerrahi olmayan bir işlemdir.

Aquafilling dolgusu insan dokularıyla yüksek uyuma sahip bir biyolojik maddedir; bileşiminin %98’inin sudan oluşması sayesinde insan vücudunun doğal görünümünü verir.

Uzun süreli etki sağlar. Kalıcılık süresi 5 ila 8 sene arasındadır.

Uygulama sonrası silikon popo ameliyatında olduğu gibi popoda herhangi iz kalmaz. Dolgu maddesi sadece iğne ucu kadar açılan delikten popoya enjekte edilmekte ve işlem sonrası delik kapatılmaktadır.

Uygulama için hastanede yatmaya gerek yoktur. İşlem 30-40 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Uygulamadan kısa süre sonra hasta sosyal yaşantısına ve iş yaşamına dönebilir.

Dolgunun yumuşak dokularla doğal kıvamda olması, *popoların doğal görünümünü sağlar; aynı zamanda duyu hassasiyeti de tamamen korunmuş olur.

Aquafilling ile Kalça Büyütme Yönteminin Diğer Yöntemlerle Karşılaştırılması

Aquafilling ile kalça büyütme yönteminin diğer yöntemlere göre birçok avantajı vardır. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatı yaptıranların en çok şikâyet ettikleri konu, yağın çok kısa bir sürede erimesidir. Yağ transferi ile kalça büyütme işleminde, popoya enjekte edilen yağların yüzde 70’inin çok kısa sürede eridiği gözlemlenmektedir. Ama Aquafilling kalça estetiği ile büyütülen popo, dolgunluğunu en az 5 sene korumaktadır. Bazı hastalarda bu 8 seneye kadar çıkmaktadır.

Diğer bir yöntem, silikon ile yapılan popo ameliyatı. Bu yöntemle kalça estetiği yaptıranların en büyük şikâyetleri; yapay durması, vücutta fazladan bir yük hissi oluşturması, zamanla buruşması, yapışması ve uzman ellerde yapılmaması nedeni ile içeride hareket etmesi. Oysa, Aquafilling yaptıranlar bilir ki, bu yöntemle kalça estetiği yapıldığında enjekte edilen edilen dolgu yumuşak dokuların kıvamında olduğu için tamamen doğal görünür ve vücuttan bir parça gibi izlenim oluşturur. Aynı zamanda, duyu kaybı da yaşanmaz.

İşlemin silikon işlemine göre bir diğer büyük avantajı; lokal anestezi altında, sadece göğüs veya kalça bölgesinin uyuşturulması ile yapılmasıdır. Hasta, uygulama sırasında isteğine göre kalça dokusunu şekillendirilebilmektedir.

Aquafillingin zararları yok mu diye soranlar olabilir. Bu konuda defalarca tarafsız araştırmalar yapılmıştır. Araştırma detaylarına Ameliyatsız Meme Büyütme yazımızda ulaşabilirsiniz. Kısaca şunu ifade edelim: Tamamen doğal bir madde olan Aquafilling hidrofilik jeli vücutta hiçbir yan etki, reaksiyon oluşturmaz. Jel göçü, parçalara ayrılma ve enjeksiyon bölgesinde infltrasyon gözlenmez.


İstanbul Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!