Göğüslerini büyütme hayaliyle yaşayan ancak ameliyat olmaktan çekinen, silikon implantlardan korkan bayanlara çok ama çok güzel bir müjdem var!!!

Uzun yıllardan beri dudakların hacmini arttırmak, ciltteki derinleşmiş çatlakları düzeltmek veya yüzdeki bazı çukurlukları doldurmak amacıyla kullanılan dolgu malzemesi olan hiyaluronik asit adlı madde, nihayet göğüslerin büyütülmesi amacıyla kullanılabilecek şekle getirildi. Hyaluronik asit, bağ dokusu hücreleri tarafınca glukozdan üretilen bir tür şekerdir. Vücutta "zaten" bulunan doğal bir yapı maddesidir. Eklem sıvısı, göz içi sıvısı, göbek bağı, cilt ve kemik başta olmak üzere, hücreler arası sıvının su tutucu maddesidir. Eklem bozukluklarında, bazı göz hastalıklarında tedavi amaçlı olarak kullanılan hiyaluronik asit, estetik cerrahide sadece görüntüyü mükemmelleştirmekle kalmamakta, su tutucu özelliği ile cildin içindeki su miktarını da arttırarak cildi gençleştirmektedir.

Göğüsleri büyütmede kullanılan hiyaluronik asit, yüz bölgesinde kullanılandan, zincir yapısının daha uzun olması açısından farklıdır ve göğüs büyütmekten başka, vücudun, yüz hariç, değişik bölgelerinde rahatsız edici çukurların doldurulmasında da kullanılmaktadır. Zincir yapısı daha uzun olduğu için, daha granüle bir görünümü vardır.

Göğüsleri büyütmek, bu malzeme sayesinde bir kuaför ziyaretinden daha zahmetli olmayacak hale geldi. Gerekli tıbbi kontroller yapıldıktan sonra sağda ve solda, göğüslerin çevresindeki ikişer noktaya az miktarda lokal anestezi uygulanmakta ve bu noktalardan her iki göğüs dokusu özel bir solüsyon ile uyuşturulmaktadır. Ardından, yine her iki tarafta birer noktadan özel kanüllerle bu dolgu maddesi göğüslere enjekte edilerek göğüsler büyütülmektedir. İşlem sırasında hasta da sonucu anında görerek -terzi aynasında pantolon paçasının uzunluğunu ayarlar gibi- istediği büyüklüğe karar verebilmektedir. İşlem sonunda kanüllerin giriş deliklerine ikişer dikiş atılmakta, hasta giyinip evine gidebilmektedir. Tabii ki kısa bir süreliğine sportif aktivitelerden uzak durulmalı, dolgu maddesinin yerine yerleşmesine izin verilmelidir. Bunun sonrasındaysa günlük yaşamda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Rahatsız edici konturlara da en güzel örnek, popo bölgesindeki, kimilerinin gamze dediği çukurlardır. Bu çukurlar, lokal anestezi uygulanıp, tabiri caizse "şip-şak" doldurulup görüntü güzelliği sağlanmaktadır. Aynı şekilde alt bacaklarındaki şekil bozukluğundan, mesela kaslı görüntüden şikayetçi olan hastalarımız da bu dolgu malzemesiyle derman bulacaklardır. Son olarak kaza veya yaralanma sonucu oluşabilen çukurlaşmış nedbeler de bu dolgu ile doldurulup vücut konturları düzeltilebilmektedir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!