Ankara doğum paketleri
Ankara doğum paketleri

Her çiftin hayali sağlıklı bir gebelik sonrası sağlıklı bir bebeğe kavuşmaktır. Gebelik takibinin düzenli bir şekilde yapılması sağlıklı bir gebelik için oldukça önemlidir. Özellikle gebelik öncesi muayene gebeliğe başlamadan önce tesbit edilen problemlerin tedavi edilmesi ve gebeliğin bu problemlerden etkilenmemesi açısından oldukça önemlidir.

Gebelik takibi sırasında özel hastanelerde yada muayenehanelerde, bulundukları şehire, semte yada merkezin derecesine göre değişmektedir. Hastalar gebeliğin 30- 32. haftasına kadar ayda bir , daha sonra 2 haftada bir, 38 haftadan sonra ise haftada bir muayene olmaktadır. Bu muayenelerin neredeyse tamamında bazı kan ve idrar testleri yapılmaktadır.

Gebeliğin başında gebeliğe engel bir problem olup olmadığını araştırmak amacıyla yoğun bir kan testi ve idrar testi yapılmaktadır. Gebelik 3 aylık iken ikili test, 4 aylık iken üçlü yada dörtlü test yapılmaktadır. Beşinci ayda detaylı ultrason, altıncı ayda şeker yükleme testi uygulanır. Yedinci aydan itibaren bebeğin kalp grafileri çekilmeye başlar. Doğuma yakın dönemde gebeliğin son durumunu görmek için yine kan testleri tekrarlanır.

Sunulan hizmetler aynı olsa da bu imkanları sunan merkezlere göre muayene ve testlerin fiyatları farklılık gösterebilir. Oluşan maliyeti düşürmek için bazı merkezlerde doğum paketi uygulaması yapılmaktadır.

Tüm Türkiyede farklı merkezlerde bu hizmete ulaşmak mümkündür.

Ankara Doğum paketleri neleri içeriyor?

Doğum paketleri kapsamında kişiler için farklı alternatifler söz konusu olabilir. Bu bakımdan kişiler doğum paketleri için öncelikli olarak internet üzerinden araştırma yapmayı ihmal etmemelidir.

Doğum paketleri adı altında sadece doğumu içeren paketler yada gebeliğin başından itibaren gebelik takibi ve doğumun birlikte olduğu paketler mevcuttur. Hastaların bu noktada doğum paketi yaptıracakları merkezle detaylı bir şekilde görüşmeleri daha sonra oluşabilecek rahatsızlıkları ortadan kaldıracaktır.

Bizim doğum paketimiz gebeliğin başından itibaren muayeneleri, beraberindeki testler ve doğum yada sezaryeni içermektedir. Bu pakette 10 muayene, gebelik basında yapılan kan ve idrar testleri, ikili ve dörtlü tarama, detaylı ultrason, şeker yükleme testi, gebeliğin son 3 ayında çekilen bebek kalp grafileri (NST), yatış öncesi preop testler ve anestezi muayenesi, normal doğum veya sezaryen operasyonu, hastanedeki 1 günlük yatış, uygulanan tedaviler, bebeğin ilk muayenesi ve hastanede alınan ilk topuk kanı bulunmaktadır.

Doğum paketleri neden seçilmelidir?

Doğum paketleri gebeliğin başından itibaren ödenecek ücretlerin netleşmesini, hastanın kafasında herhangi bir soru kalmamasını ve stressiz, rahat bir gebelik geçirmesini sağlayacaktır. Doğum paketleri sayesinde gebelik takibi sırasında çıkabilecek pürüzler gebelik başından itibaren giderilmiş olacaktır. Hastanın ekonomik açıdan rahatlaması sadece gebeliğine odaklanmasını ve gebelik sürecinin daha sağlıklı devam etmesini sağlayacaktır.

Ankara doğum paketi fiyatları nasıldır?

Ankara doğum paketi fiyatları, Ankara özel hastane doğum ücretlerine, muayene ve tetkik ücretlerine göre şekillendirilmektedir. Ayrıca paketin içeriği fiyatın belirlenmesinde önemli etkenlerdendir. Merkezden merkeze paket içerikleri ve fiyatları değişmektedir. Bu nedenle paket yaptırmayı düşündüğünüz merkezle paket içeriğinin detaylarını ayrıntılı bir şekilde görüşünüz.


Ankara Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!