Bölgesel zayıflama
Bölgesel zayıflama

Maalesef Çok yiyiyoruz.Gereğinden fazla asıl amacından uzaklaşmış bir şekilde besleniyoruz.Daha dogrusu doğal beslenme ihtiyacımız için değil keyif için zevk için yiyiyoruz bu da sınırı aştığı için vücudumuzda deformasyonlara yol açıyor yağlanma oluşuyor, üstelik bu yağlanma belli bölgelerde toplanıyor.

Bu toplanma genellikle erkeklerde göbek ve bel kısmında,kadınlarda basen,kalça ve baldırlarda oluyor.Bazı kadınlarda da kendi aralarında simit diye tabir ettikleri göbek ve bel bölgesinde veya sırtta toplanıyor.

Bir defa yerleşen bu yağ birikintileri yani bölgesel şişmanlik tedavi edilmezse kişi zayıflasa dahi kolay kolay gitmiyor.

Bu fazlalıkların yok edilmesinde kişiye göre değişebilen tedavi kombinasyonları uygulanması gerekiyor. Bu kombinasyonlar kimi hastada vakupress-mezoterapi, kiminde vacupress-karbossiterapi kiminde de AWT-karbossiterapi yada bunlarin daha degisik birliktelikleri seklinde olabilir.

Mezoterapi cildin orta tabakasina yag metabolizmasini harekete gecirici ilaclarin çok küçük iğnelerle ve çok acıtmadan zerk edilme işlemidir.Karboksiterapi yine bu bölgelere çok ince iğnelerle karbondioksit gazının enjekte edilme işlemidir. Karbondioksit vücudun alışık olduğu fakat istemediği bir gaz olduğu için enjekte edilen bölgeden dışarı atılmak üzere akciğerlere taşınmasi gerekiyor.Bu işlemi kan yoluyla yapmak zorunda olduğu için vücut bu bölgeye bol miktarda kan pompalıyor,bu vesile ile iyi bir beslenme sağlanıyor.Cünkü kanını bir bölgeye yeteri kadar gelmesi demek o dokunun iyi beslenmesi demektir.İyi beslenen yağ dokuları metabolizmalarını artırarak lipolizi(yani yağ erimesini)başlatıyor.

Vacupress bir tur kupa çekme işlemidir.Bu kupalar emme işlemini yapıyorken hareket ettirilirse pres yani baskıda uyguluyor.Böylece yağ dokusu doğrudan stimule edilerek ataleti yani durağanlığı bozuluyor,bu sayede hücresel faaliyet artarak lipoliz denilen yağ erime işlemi başlıyor.

AWT yada akustik dalga tedavisi veya şok dalga akupunkturu özellikle selüliti oluşturan ve portakal görünümü şeklinde deriyi çukurlaştıran yağ dokusu bantlarını (ki bunlara fibroz septa )denilir,şok ses dalgalarıyla tahrib ederek yeniden yapılandırılmasını sağlıyor bu sayede hem bölgesel zayıflamayı gerçekleştiriyor hem selüliti tedavi ediyor.

Bu tedavileri yaptırıyorken hastalar mutlaka doğru bir beslenme planıyla kilo kaybetmek zorundalar.Çünkü her kaybettikleri kilo miktarının iki misli kadar zayıflamış bir görüntüye kavuşurlar. Buda onları çok mutlu eder.


İstanbul Pratisyen Hekim uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!