Boşanma sonra 4 evre
Boşanma sonra 4 evre

BOŞANMAK ESKİ DÖNEMLERE GÖRE DAHA FAZLALAŞTI . ARTIK BU İNKAR EDİLEMEZ Bİ GERÇEK. İNSANIN ÜZERİNDEKİ AİLE VE TOPLUM BASKISI AZALDIKÇA BOŞANMA OLAYLARINDA ARTIŞ GÖRÜLMÜŞTÜR. GURBAN OLAM O KİŞİLERE Kİ BU IZDIRABI HAYAT BOYU SÜRDÜRMEME VE AMANNN BOŞVER ÇEVREYİ ASIL OLAN BENİM DİYEBİLMEYİ BAŞARABİLMİŞLERDİR. ASIL OLAN HAYATTA SİZSİNİZ UNUTMAYIN.

MUTLULUKLA VEYA ZORUNLULUKLA BAŞLAYAN EVLİ,LİK SÜRECİ ZAMANLA ÇİFTLERİN UYUMSUZLUKLARININ BELİGİNLEŞMESİYLE SONLANABİLİR. BİR EVLİLİK NASIL NORMAL ŞEKİLDE BAŞLADIYSA NORMAL ŞEKİLDE DE BİTEBİLİR. BAZI KİŞİLER BU KONUDA AŞIRI DUYARLILIK GÖSTERİP İŞKENCEYE DÖNEN BU İLİŞKİNİN ACI ÇEKEN TARAFI OLUYOR. ZORLAMAYIN ANACIM KENDİNİZİ. OLMUYORSA BIRAKIN. AMA BANA GÖRE BIRAKMADAN ÖNCE KENDİNİZDEN EMİN OLMANIZ VE VERDİĞİNİZ KARARIN PİŞMANLIKLARINI YAŞAMAMANIZ İÇİN HER TÜRLÜ ÇÖZÜM YOLLARINI DENEMİŞ OLMANIZ LAZIM. YOKSA KEŞKELER YAŞARSINIZ.

ŞİMDİ GELELİM ŞU 4 EVREYE

1 - İNKAR YAŞANILAN PROBLEMLERİ GÖRMEZDEN GELİRSİNİZ VE DAHA İYİ OLABİLİRDİK DERSİNİZ.

2 - SUÇLULUK. KENDİNİZİ SUÇLARSINIZ. DAHA ÖZVERİLİ, DAHA HOŞGÖRÜLÜ DAHA ANLAYIŞLI OLABİLİRDİM DERSİNİZ. ÇOCUKLARIM İÇİN KÖTÜ OLDU BU GİBİ DÜŞÜNCELER SARMALINDA DOLAŞIR DURURSUNUZ.

3 - ÖFKE OHHH İYİ ETMİŞİM DERSİNİZ. BENİM HATALARIM VARSA O KÖR OLMAYASACANIN DA HATALARI VARDI DERSİNİZ. KENDİNİZİ RAHATLATIRSINIZ.

4- KABULLENME HER ŞEYİ KABULLENİRSİNİZ. ARTIK GELECEĞE BAKMAK İSTERSİNİZ. BU DÖNEMDE ÖZELLİKLE KADINLAR ÇEKİNGEN VE ÖZGÜVENSİZ OLURLAR. BOŞANMA SONRASI KADINLARIN PSİKOLOJİSİ ERKEKLERE GÖRE DAHA ÇOK TAHRİP OLUR. BU TAHRİBAT UZUN SÜRERSE MUHAKKAK UZMAN BİR PSİKOLOGTAN DESTEK ALINMASI GEREKİR. BU DÖNEMDE KADINLAR HAYATINA YENİ KİŞİ ALABİLİRLER. HAYATINIZA BU DÖNEMDE ALDIĞINIZ KİŞİYİ İYİ SEÇİN DAHA ÇOK ÜZÜLEBİLİRSİNİZ. ZAYIFLIĞINIZDAN YARARLANMAK İSTEYENLER OLABİLİR. AŞK MEŞK ADI ALTINDA KULLANILMIŞLIK HİSSİ YAŞARSINIZ SONRASINDA. BAĞIMLI SEVGİ DEDİĞİMİZ OLAYI YAŞARSINIZ. BU SİZE KENDİNİZİ KÖTÜ HİSSETİRİR.


Osmaniye Psikolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!