Aşırı iş yükü, günlük hayat mücadelesinin getirdiği gerilim gibi olumsuzluklar sebebiyle bilhassa kadınların korkulu rüyası haline gelen cildin esnekliğini kaybetmesi bundan dolayı oluşan yüz bölgesinde kazayağı, boyunda sarkmalar, çenenin hatlarını kaybetmesi, alın kırışıklıkları gibi problemler günümüzde ilerleyen kozmetoloji ve dermatoloji çalışmaları ile çözüm bulmaktadır.
Son dönemde ünlülerin dahi sık sık başvurdukları Botoks prosedürü, tıbbi açılımı ile Botolinum İnjection uygulaması son yıllarda bilhassa kadınların çok rağbet gösterdiği çoğunlukla estetik amaçlı kullanılan bir toksin enjeksiyon tekniğidir. Bu teknik ile bilhassa yüz ve boyun bölgesindeki esneklik kaybı sebebiyle oluşan kötü görünümlü çizgi ve kırışıklıklardan basitçe kurtulmanız mümkün olabilir. Botoks uygulama alanları ihtiyaca göre değişmektedir. Botoks medyada sık sık söylendiği gibi yılan zehiri değildir.
Botoks uygulama alanları içerisinde sadece kırışıklık giderme bulunmamaktadır. Botoks toksini direkt olarak kas içine verilerek sinir sistemi elemanları ile hedef organ arasındaki iletişimi engellediğinden hiperhidrozis yani fazla miktarda özellikle koltukaltı terlemeyi de önleyici bir biçimde uygulanması mümkün olabilir. Bu prosedürde terlemeye neden olan bezlere gelen uyarılan toksin enjeksiyonu ile azaltılarak fazla miktarda ter atılması önlenmektedir.

Bu gibi programlar dışında kaşları ve burun uçları düşük olan kişiler de kaş veya burunlarını kaldırmak için bu uygulamayı tercih etmektedirler. Bir diğer kullanım alanı migren tedavisidir.
Eğer sizin de kırışıklık, aşırı terleme, cildin esnekliğini kaybetmesi kaynaklı ve yüz hatlarının belirginliğini kaybetmesi gibi problemleriniz var ise, bu yöntemden yararlanmak için işin ehli hekimlerden Botoks uygulama alanları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!