Kemik erimesi yaşayan ve diş tedavisi olmak isteyenler için Box tekniği nedir sorusunun cevabı son derece önemlidir. Zira bu kişilere implant tedavisinin uygulanması mümkün olmamaktadır. Bunun sebebi ise çene kemiğinde meydana gelen erimelerdir. İşte tüm bunların önüne geçmek adına hayvanlardan alınan kemik dokularının insan yapısına uyarlanarak çene kemiğine eklenmesine Box tekniği adı verilmektedir.

Nasıl Uygulanır?

Box tekniğinin uygulaması için ilk olarak çene kemiğinin incelenmesi gerekir. Eğer implant tedavisine uygun değilse bu tekniğin yapılmasına karar verilir. Ardından da hazır kemik dokuları çene kemiğine ilave edilir. Kemiğin oluşması için 4-6ay kadar bir süre beklenilmesi gerekmektedir. Kemik oluşumu tamamlandıktan sonra ise tedaviye geçilir ve yeni dişler yerleştirilir.

Kemik erimelerinde Box tekniği uygulaması yapmak hastalar adına son derece kolay olmaktadır. Böylelikle tekrar geri gelmesi mümkün olmayan çene kemiği onarıldığı gibi estetik bir görünüm de elde edilmektedir.

Sizler de bu sorundan şikâyetçi iseniz uzman hekimlerimizin bulunduğu kliniğimize gelerek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Böylelikle çok kısa süre içerisinde yeni dişlerinize merhaba diyecek ve sağlıklı gülüşler ile çevrenize bakabileceksiniz. Özellikle ağız ve diş sağlığı konusundaki problemlerinizi ihmal etmemenizi ve kısa süre içerisinde doktora danışmanızı da sizlere tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde önün alınamaz sorunlara yelken açmak söz konusu olabilir.

Anında yükleme dediğimiz bu uygulamada kişi implant uygulamasını takiben aynı gün sabit geçici dişlerine kavuşabilmekte ve estetik ve fonksiyonle olarak yaşam kalitesi çok yükseltilebilmektedir.

Özellikle yaşa bağlı olarak alt ve üst çene arka bölgedeki ilerlemiş kemik kayıpları durumunda ileri cerrahilere gerek kalmadan uzun süren tedavi süreçleri yaşamadan son derece pratik şekilde bir günde sabit dişler yapabilmekteyiz.

Tek seansta yerleştirilen all on 4 implant - 4 yada all on 6 yöntemiyle 6 adet implant üzerine aynı gün sabit dişler takılabilmekte ve kişi hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Bu tekniğin avantajlarını saymak gerekirse

Tedavi süresinin kısalması sayesinde implant uygulamasını ertesi günü sabit dişere sahip olmak.

Böylece hemen daha rahat yemek yiyebilmek ve estetiğe kavuşabilmek.

Sosyal hayata hemen geri dönüş.

Uzun süren ve çok pahalı olan ileri cerrahi müdahalelerden kaçınmaktır


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!