Burunda yer alan eğrilikleri düzeltmek ve burnun yukarı kaldırılması için hyaluronik asid dolgular ile kalsiyum kristaller (Radiesse) kullanılabilir. İşlem esnasında damarsal yapılara dikkat edilmesi gerekir.

Hyaluronik asit dolgular 12-18 ay , Radiesse dolguların ise 18-24 ay süre ile kaldığı bildirilmiştir.

Burun dolgusu için bilinmesi gereken temel prensipler nelerdir?

İşlemin öncelikle burun dolgusunun ameliyatsız olduğunu bilmek gerekmektedir, genel anestezi gerektirmez, elde edilen sonuçların kalıcılığı yoktur, işlem yaklaşık olarak 10-15 dk. sürer ve uygulama sonrası hemen günlük yaşantıya dönülebilir.

Burun dolgusunun ortalama kalıcılığı ne kadar?

Kullanılan dolgu türüne, dolgu miktarına bağlı olarak dolgunun kalıcılık süresi 6 ile 18 ay arasında değişmektedir. Dolgunun etkisi geçtikten sonra diğer deyişle dolgu eridikten sonra kişi isterse uygulama tekar edilebilir.

Burun dolgusu ile neler yapılabilir?

Burun eğrilikleri kısmen veya tamamen giderilebilir

Burun ucu kaldırılabilir

Burun estetiği ameliyatı sonucu oluşan problemler giderilebilir

Burun dudak bileşkesi belirginleştirilebilir

Burun sırtı düzleştirilebilir

Burun asimetrileri düzeltilebilir.

İşlem Yapılırken Ağrı Olur mu?

Kullanılan dolgu içerisinde anestezik madde bulunmaktadır. Bunun yanısıra işlem öncesinde anestezik krem uygulaması ve sonrasında da soğuk uygulaması ağrının azalmasına yardımcı olacaktır.

Burun Dolgusunu Kimler Yapabilir ?

Burun dolgusunu kesinlikle alanında uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Kalıcı Burun Dolgusu Var mıdır?

Burun dolgusu için uzun süre erimeyen ürünlerin kullanılması sakıncalıdır. Çünkü telafisi son derece güç hatta imkansız sonuçlara sebep olabilir. Bu sebepten dolayı burun için kullanılan ürünün eriyebilen bir ürün olması ve mutlaka bilinen bir dolgu markasının tercih edilmesi oldukça önem taşır.

Burun Dolgusu Burun ameliyatı öncesi deneme amaçlı yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Özellikle burun estetiği konusunda net karar verememiş olan bireylerde, öncelikle yapılacak kısa süreli bir burun dolgusu ile kişinin olası burun estetiği sonucunu denemesi sağlanmış olur. Bu uygulama ile kişinin olumlu veya olumsuz vereceği kararın netleşmesine yardımcı olunur.


Ankara Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!