DEKOLTE:

Bu bölge de ALIN ve YANAKLAR gibi güneş ışığını en çok alan ve foto yaşlanmanın en çok olduğu bölgelerdendir. Cilt altı destek dokusu zayıf olduğu için de dolaşım ve beslenme sorunları da bu bölgede çok fazla karşımıza çıkmaktadır.

Renk farklılıkları ve Lekeler:

Dekolte de güneş ışığına en çok maruz kalan bölgelerden biri olduğu için renk farklılıkları ve lekelerin en çok görüldüğü bölgelerdir. Lekelerin tedavisinde KİMYASAL PEELİNGLER, IPL, PRP, PİCOSİL tedavileri ile lekelerin azaltılması ya da lekelerden kurtulmak mümkündür.OKSİJENAO ve GENÇLİK IŞIĞI tedavileri de hastanın duru bir cilde sahip olması ve tedavinin güçlendirilmesi için kullanılabilecek yöntemlerdir.

Kızarıklık ve Kılcal Damar Sorunları:

Farklı nedenlerle oluşan bu sorun sebebi tespit edilerek çözülebilir. Tedavisinde KİMYASAL PEELİNG, MEZOLİFT, IPL, PRP,MEZOTERAPİ ve ALTIN FREKANS tedavileri ile sorun çözülebilir.

Gevşeme ve Kırışıklıklar:

Dekoltenin gevşeme ve kırışması en önemli sorunlardan biridir. Bu bölgedeki kırışıklıklar genel öngörünün aksine kaslardan kaynaklanmadığı için BOTOX uygulamalarına çok fazla cevap vermez. Tedavi ederken kişiye en uygun olan FİBROCELL, ULTHERAPY, MEZOTERAPİ, MEZOLİFT ve KARBOKSİTERAPİ tedavilerinden birine veya kombinasyonlarına başvurulabilir.

Bu bölge tedavileri GÖĞÜS bölgesi ile komşuluğu nedeni ile göğüslerin kaldırılması tedavileri ileve göğüslerin arasında oluşan kırışıklıkların tedavisinde birlikte değerlendirilmelidir.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!