Dental implant, herhangi bir nedenle dişlerini kaybedenler için protez yapma amaçlı kullanılan titanyum vida sistemidir. Diş kökü gibi görev yapan implantlar, sağlam dişlere zarar vermeden tekli ve çoklu diş restorasyonuna imkan verirler.

Doğal dişlere en yakın alternatif olarak adlandırılan implantlar, eksik dişlerin fonksiyonlarını yerine getirerek hastanın doğal diş hissi yaşamasını sağlarlar. Tam dişsizlik durumlarında dahi en iyi çözüm olarak uygulanırlar.

Neden Implanta İhtiyacınız Var?

Kısmi ya da tam diş eksiklikleriniz olduğunda, estetik görünümün sağlanması ve dişlerinize fonksiyon kazandırmak için implant diş tedavisi en iyi çözüm olacaktır. Implant diş yapımı, kaybettiğiniz dişlerinizi geri kazanmanızı sağlayacak ve kemik dokunuzu da koruyacaktır.

Eski dişlerinize benzeyen yeni dişleriniz olsun istiyorsanız implant teknolojisi sayesinde kısa sürede bu amacınıza ulaşabilirsiniz. Uzman hekim kontrolünde implant uygulaması ile tutuculuğu yüksek dişlerinize kavuşursunuz.

Diş Implantı Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi, lokal anestezi altında yapılan hızlı ve sağlıklı bir uygulamadır. Sadece implant yapımı uygulanacak bölge uyuşturulur. Hazırlanan implant dişler belirlenen bölgelere yerleştirilir ve operasyon tamamlanır. İyi bir ağız bakımı ile iyileşme süreci atlatılır.

İmplant uygulaması, klasik tedavilere göre daha uzundur ve titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2 – 4 ay gerekebilir. Ancak implant operasyonu sonunda alınan sonuçlar hastayı memnun edecektir.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!