Depresif nöbet
Depresif nöbet

DEPRESYON BAŞLANGICI İLE AĞIR MAJOR VEYA MANİK DEPRESYON ARASINDA GÖRÜLEN BİR DURUMDUR. KENDİ İÇERİSİNDE 3 E AYRILIR. HAFİF, ORTA VE AĞIR OLMAK ÜZERE. EN SON DÖNEM DEPRESİF DÖNEMİN TAMAMLANMASIDIR.

CİDDİ ÖNLEMLER ALINMAZSA İNTİHARA KADAR SÜRÜKLEYECEK AĞIR NÖBETLERE GEÇİŞ YAPAN BİR DURUMDUR. TEK BAŞINA GÖRÜLME OLASILIĞI ÇOK AZDIR. YANINDA MUHAKKAK EK BİR RUHSAL HASTALIK VARDIR VE GENELLİKLE TETİKLEYİCİ OLAN BU DURUMDUR. ANKSİYETE, PANİK ATAK, SOMATİK RAHATSIZLIKLAR GİBİ.

BELİRTİLER DİKKAT EKSİKLİĞİ , UYKU DÜZENSİZLİKLERİ , CİNSEL İSTEKSİZLİKLER , ÖZ GÜVEN YİTİKLİĞİ GİBİ.

DEPRESİF HALLER BİRDEN ORTAYA ÇIKAR BU RAHATSIZLIKTA. DUYGULANIM BOŞLUKLARI YAŞANIR. ANİ AĞLAMA VEYA ÖFKE KRİZLERİYLE GELİR. DEĞERSİZLİK HİSSİ, YALNIZLIK , ENERJİ AZLIĞI VE TAHAMMÜL SINIRLARI EN ALTA İNER. VÜCUT SAVUNMASIZ KALIR PSİKOLOJİK DURUMLARA.

HA UNUTTUM SOMATİK YAZDIM AMA NELER OLDUĞUNA DEĞİNMEMİŞİM. KAFADA SORU İŞARETLERİ KALMASIN. SOMATİK DEDİĞİMİZ FİZİKSEL BELİRTİLERDİR. YANİ KARIN AĞRISI,İSHAL,NEFES ALMADA ZORLANMA, BAYILMA NÖBETLERİ, VÜCUT KAS AĞRILARI GİBİ . BU SOMATİK DURUMLAR PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞA DAYANAMAYAN VÜCUDUN DIŞA VURUMUDUR.

TEDAVİ ANACIM BAKIN BU HASTALIK KURTULAMAYACAK BİR İLLET DEĞİLDİR. İLK BAŞTA ONU SÖYLEYİM. KURBAN OLDUĞUM ALLAH DERMANSIZ DERT VERMEMİŞTİR. SADECE BİRAZ DİKKATLİ OLUNMASI GEREKİYOR.

NÖBET ANINDA SAKİNLEŞME BECERİLERİ GELİŞTİRLMELİDİR. DÜZENLİ VE DERİN NEFES ALIP VERMELER MESELA. AYAK KALDIRILARAK MASAJ UYGULAMA KASILMA HAREKETLERİNİ RAHATLATACAKTIR. SOSYAL ÇEVREYİ GENİŞLETME VE SIKI VE KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLIKLAR KURMA, KONUŞMA GİBİ DİYALOG ÇABALARI, RAHATSIZ EDEN DURUMLARI KARŞIDAKİNE AÇIK VE NET ŞEKİLDE İFADE ETME. TATİLE ÇIKMA, YEME ALIŞKANLIKLARINI DÜZENLEME, SPORTİF FAALİYETLER CİDDİ ORANDA DÜZELMENİZİ SAĞLAR.

ANTİDEPRESAN İLAÇ TAKVİYESİ KESİNLİKLE GEREKİR(ADRENALİN TAKVİYESİ İLE BİRLİKTE) . BEN HER ZAMAN DERİM. İYİ BİR TEDAVİ İLAÇ + KONUŞMADIR.

SAYGILARIMLA


Osmaniye Psikoloji uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!