Tüm diş implantalarının “ sinüzit” hastalığına sebebiyet verdiğine dair ispat edilmiş bir kanıtı yoktur. Diş Hekimi, İmplantoloji Uzmanı Doç.Dr. Tosun Tosun “Hekimin yapacağı hata sonucunda oluşabilecek bir komplikasyondur. Kuralına uygun yapılan operasyonlardan sonra bu tip sorunlar ortaya çıkmaz. Üst çene kemiğinin hacmen yeterli olmadığı durumlarda “sinüs lifting” adlı teknikle sinüs içersine kemikleşen malzeme konularak da implant uygulanabilmektedir. Dolayısı ile sinüs bölgesi dokunulmaz bir bölge değildir ve sinüse penetre olan implantlar mutlaka sinüzit yapar şeklinde bir yorum hatalıdır.” diyor.

YENİ İMPLANT’LARINIZLA ELMAYI DAHA GÜÇLÜ ISIRIN…

Diş tedavilerinde implant uygulaması giderek yaygınlaşırken bu alanda kullanıma giren “suyu seven” hidrofilik yüzeyli implantlar tedavisi de başarı grafiğini artırıyor. “Hidrofilik İmplant” yüzeyinin en büyük yararı vücuda yerleştirildiği andan itibaren iyileşme başlıyor. İmplantoloji Uzmanı, Diş Hekimi Doç. Dr. Tosun Tosun “Her geçen gün “hidrofilik implantlar” ile implant başarısı artıyor. Üç haftada kendi dişinizden bile daha güçlü ve sağlam dişlere sahip oluyorsunuz.” bilgisini veriyor.

İSVİÇRE’DEN GELEN HİDROFİLİK İMPLANT

İsviçre implant firmasına patentli olan “hidrofilik implant” yüzey teknolojisinde fabrikasyon aşamasında titanyumu hiçbir şekilde hava ile temas etmiyor; “implant” haline gelerek sıvı içersinde ambalajlanıyor. Bu sayede uygulanan implant ağızda her zaman varmış gibi vücut tarafından algılanıyor ve hızlı iyileşme gerçekleşiyor.

TEDAVİ SÜRESİ KISALIYOR

“Hidrofilik İmplantlar” ile implant başarısı artıyor. Tedavide toplam bekleme süresi de rutin olarak üç haftaya iniyor. Böylece hemen yeni dişlerinize kavuşuyorsunuz. Klasik implant tedavisinde ise bekleme süreleri üç ile altı ay arasında değişiyor. Ayrıca hidrofilik yüzey, kemikteki başlangıç stabilitesi yüksek olan implantlarda hemen aynı seansta üzerine kaplama diş takılarak dişin kullanıma girmesine de sağlıyor.

“Hemen implant” uygulaması olarak adlandırılan bu yöntem sayesinde tek seansta sağlam, güçlü ve yeni dişlerinizle gülümseyebiliyorsunuz.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!