Dudak Dolgusu

"Dudak dolgusu, Dudak ve dudak çevresi kompleksi için tasarlanmış özel bir teknolojiye sahip, yeniden yoğunlaştırma/hacimlendirme ürünüdür. Bu teknoloji ile elde edilen hiyaluronik asit dolgularının en önemli özellikleri partükülsüz ve doğal yapıda jel olmalarıdır.

"Dudağa özel bu gelişmiş dolgu ürünü ile, tüm dudak ve dudak çevresi kompleksini tedavi etmenin yanı sıra, aynı seansta dudakları yoğunlaştırılabiliyor, sigara çizgileri doldurulabiliyor, dudak kontürü belirginleştirilebiliyor ve de düşmüş ağız kontürleri yukarı kaldırılabiliyor. Üstelik daha az ödem, 12 aya kadar süren kalıcılık süresi ve doğal bir görünüm sağlamasının yanında, çok ince uçlu bir iğne kullanarak uygulanan bir işlem olması dudak dolgusunu en çok tercih edilen yöntemlerden biri yapıyor. Dahası işlem sonunda ödem ve morluk oluşturmuyor

Bu uygulama iyileşme süresi gerektirmeyen, uzman kişilerce yapıldığında, kısa sürede hedefe ulaşan çözümler sunuyor.Sonuç ise tamamen hastanın ne istediği ve hekimin uygulama tekniği ile değişiyor.

Dudak Estetiğinde Dudak İpi Yöntemi

Dudak ipi, dudak dolgunlaştırmak için estetik dünyasında en yeni ve en son yöntemlerden biridir. Eski yöntemlere bağlı sorunları ortadan kaldırır ve aynı zamanda daha uzun süre kalıcılık sağlar.

Dudak ipliğidir, Caprolactone maddesinden üretilmiştir. Bu madde tüm dünyada cerrahi ipliklerde kullanılır (ameliyat dikişleri özellikle). Eriyebilen, alerji yaratmayan ve yan etkisi olmayan (biyo-uyumlu), güvenli ve dayanıklı özelliklere sahiptir.

Dudak ipliği "DOUBLE R" denilen en son teknoloji kullanarak üretilmiştir. Üretim yönteminden ve yapısal maddesinden dolayı dünyadan tek eriyebilen ve uzun süre dolgunlaştırıcı etkisini sağlayan dudak ipliğidir.

Dudak ipliği, dudaklara doğal yollarla hacim (dolgunluk) kazandırır: iplik, dudaktaki hacim verici hyaluronik asit ve kolajen elementları üretimini uyarır. Böylece Dudak ipliğinın etkisi minimum 3 yıldır.

Endikasyon alanları:

-Dudak büyütme

-Dudağın şekillendirilmesi

-Paris dudak kaldırma ve büyütme

-Kırışıklıkların yokolması

-Ağız açısını yeniden şekillendirmek

Uygulama işlemi pratik ve minimal invazifdir (minimum cerrahi işlem tekniği). İplik bir mikro kanül yardımıyla dudağın beyaz rulonun içerisine yerleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Avantajları:

-Zamanla kalıcı sonuçlar

-Dudaklara hacim kazandırmak için yenileyici yöntem

- Kırışıklıklar kaybolur

- Güvenilir

-Yan etkisiz

-Uygulama süresinin çok kısa olması

-Genel anesteziye gerek yoktur

Yüz Dolgusu:

Yüz dolgusu, hyaluronik asit içeren etkili bir ürün olup, yumuşak jel formülasyonlarından her biri özgün bir sorunu ele alır. Jel, bir hekim tarafından son derece ince bir iğne kullanılarak cildin ihtiyacı olan bölgenin altına enjekte edilir. Jel, çizgi ve kırışıklıkları doldurur ve hafif bir hacim katar. Jelin içindeki hyaluronik asit nemi tutar. Tedavi ve ürüne bağlı olarak, uygulamanın sonuçları 12 - 18 aya kadar kalıcılık gösterir. Aynı zamanda, tedaviyi daha rahat kılan bir anestezik olan lidokain içerir. Bunun sonucunda, uygulama yapılırken hastanın konforu artar.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, göz altı morluğu ve çöküklüğünün tedavisinde etkin şekilde kullanılan bir yöntemdir. Göz altında şikayet edilen alana ışık dolgusu yapıldıktan sonra göz altında aydınlanma ve yorgun görünümde azalma meydana gelir. Bu dolgunun avantajı doğal gözükmesi ve göz altında ödem sorunu yaratmamasıdır. Kalıcılığı 1-1,5 yıl boyunca devam eder.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!