Elmacık kemiği dolgusu nedir?
Elmacık kemiği dolgusu nedir?

Yanakların daha güzel gözükmesi için elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi yüze daha estetik, çekici ve genç bir görünüm kazandırır. Genç yaşlarda daha dolgun gözüken yanaklar zamanla çöker ve kişide daha yaşlı, yorgun bir görüntüye neden olur. Bu görüntüden kurtulmak için uzman doktorlar tarafından yapılan uygulamaya elmacık kemiği dolgusu denir.

ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU NASIL YAPILIR?
Elmacık kemiği dolgu uygulaması, kişiden alınan yağ enjeksiyonu ya da hazır dolgu maddeleri ile uygulanabilir. Kişiden alınan yağ uygulaması hazır dolgu maddelere göre daha kalıcı bir yöntemdir ve bu yüzden tercih edilir. İnce enjektörler ile karın ya da bacak içinden kişinin yağı alınır ve işlemden geçirilir. Daha sonra yüzde belirlenen bölgelere bu madde enjekte edilir. Bu sayede kişinin elmacık kemikleri belirginleştirilir ve kişiye estetik bir görünüm kazandırılır. Eğer kişi kendi yağını kullanmak ya da böyle bir operasyon geçirmek istemiyorsa Hyalüronik asit içeren hazır dolgu maddeleri de kullanabilir. Elmacık kemiği estetiği için lokal anestezi yeterli olmaktadır. Elmacık kemiği dolgusu uygulaması, 10 – 30 dakika arasında sürer. Daha sonra hastanede yatmak gerekmez. Hasta evine dönebilir.

ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSUNDAN SONRA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?
Elmacık kemiği dolgusundan sonra yüzde hassasiyet ya da ufak kızarıklıklar meydana gelebilir. Bunlar geçici yan etkilerdir. Uygulama yapan kişinin mutlaka uzman doktor olduğundan emin olunmalıdır. Aksi takdirde olumsuz sonuçlara neden olabilir.

ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU KALICI MIDIR?
Uygulamanın etkisi 6 – 12 ay arasında devam eder. Daha sonra istenilen dozlarda yenilemek gereklidir. Bu yöntem de sık kullanılan yüz gençleştirme yöntemlerden biridir.

ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU FİYATLARI NEDİR?
Elmacık kemiği dolgusu fiyatı almak için uzman doktor tarafından muayene esastır. İstanbul elmacık kemiği dolgusu fiyatı dolgu miktarına ve dolgunun nereye yapılacağına göre farklılık göstermektedir.


İstanbul Kulak Burun Boğaz uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!