Gıdalar Penisi Etkiler mi?

Ereksiyon sıkıntısında ilaç, pompa tedavisi ve cerrahi işlemlerin faydası olduğunu biliyoruz. Ancak gıdaların buradaki rolü nedir

1.KARPUZ

Bu tatlı, ferahlatıcı meyve kan damarları üzerinde ereksiyon sıkıntısında kullanılan ilaçlara benzer etkilere sahip bir bileşik vardır. Hatta bu cinsel dürtüyü hızlandırmakla da olabilir. Karpuz içeriğinin çoğu su, ama geri kalanı likopen olan bir madde; kalp, prostat ve cilt için iyi bir antioksidan ile yüklüdür.

2. İSTRİDYE

Bu kabuklu deniz hayvanı vücuttaki testosteron düzeyini arttırır, aynı zamanda libido arttırıcı etkisi de vardır. İçinde zengin çinko kaynağı vardır. Bu gıdalar aşırı derecede pişirildiğinde bu zenginlik kaybolacaktır. Bu yüzden pişirme düzeyide çok önemli.

3. BİTTER ÇİKOLATA

Çikolata kan akışını ve düşük kan basıncı artırabilir flavanols, bitki besin maddelerince zengin. Aynı zamanda vücudunuzun ereksiyonuna yardımcı nitrik oksit yapımında destekleyici etkisi var.

4. CEVİZ

Ceviz argininden zengindir. Bu amino asit vücutta nitrik oksit yapmak için kullanılır. Aynı zamanda E vitamini, folik asit ve lif kaynaklarından zengin bir konumdadır.

5. SARIMSAK

Güçlü kokulu bir besin. Romantizm açısından sakınca oluşturabilir, ancak damar içlerinde plak formlarını düzelterek akışkanlığı sağlar ve ereksiyona katkısı olur.

6. BALIK

Somon ve diğer yağlı balıklar vücudunuzdaki nitrik oksit düzeyini artırabilir. Ayrıca içeriğindeki zengin omega-3 yağ asitleri kalp için çok önemlidir. Kan basıncını ve kalp krizi riskini azaltır.

7. BİBER

Yemeklerinize eklediğiniz biberler aşk hayatınızı daha baharatlı hale getirebilir. İçeriğinde bulunan Cayenne, jalapeno, Habanero arterleri rahatlatır ve bu kalp ve penis dahil olmak üzere diğer organlara kan akışını sağlar. Biberler de kan basıncı düşürür ve kolesterol yardımcı ve kan pıhtıları önler.

8. ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı vücudumuzun daha fazla testosteron yapmasına ve kötü kolesterolün vücuttan kurtulmasına yardımcı olabilir.


Denizli Üroloji uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!