ERKEN BOŞALAN ERKEKLERİN EŞLERİ İÇİN BAZI ÖNERİLER

Erken boşalmayla ilgili bize gelen maillerde bu konuyla ilgili soru soran kadın sayısının erkek sayısından daha fazla olduğunu gözlemliyoruz. Bir çok kadın eşindeki bu sorun için eşleri adına çözüm ararken erkekler genelde daha utangaç davranmaktadır. Kadınların bu konudaki negatif tavrı erkeği strese sokup daha erken boşalmasına neden olmaktadır.

Eşinize bu konuda eleştirel olmayan rahatlatıcı bir destek konuşması yapın ve erken boşalma tedavisi için bir cinsel terapiste başvurun.

Cinsel ilişki aralığınız çoksa ve eşiniz mastürbasyon yapmıyorsa erken boşalma tetiklenir ya da şiddetlenir. Bu durumu göz önüne alın.

Sizin orgazm olamama nedeniniz bir tek eşinizin erken boşalmasına bağlı olmayabilir. Kadınların önemli bir kısmı süreden bağımsız olarak vajinal orgazm olamazlar. O nedenle kimi zaman ilşkiye girmeden birbirinizi orgazma ulaştırmanız onu rahatlatıp boşalma süresini uzatmasına destek olabilir.

Eşinize karşı bu durumu kötü niyetiniz olmasa da bir silah gibi kullanıyor olabilirsiniz. (Bir erkeği bitirmek istiyorsanız onun cinselliğini eleştirin, hele kıyaslarsanız!!…) O nedenle eşinizi eleştirmeden yapıcı olun.


İstanbul Psikiyatri uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!