Son günlerde bize erken boşalmayla başvuran erkeklerin önemli bir kısmının eşlerinin motivasyonu ya da zorlaması sonucu erken boşalma tedavisine geldiklerini görmekteyiz. Kadınların artık kendi orgazmlarını önemsediği günümüzde, yardım alma konusunda isteksiz olan eşlerini motive etmeye çalıştıklarını görmekteyiz.

Ancak önemli bir grup erkek halen bu duruma direnç göstermektedir. Bu durumun en önemli nedeninin erkeğin bunun bir sorun olduğunu düşünmemesi ya da bir çaresinin olduğunu düşünmemesi olarak belirtilebilir.

Erken boşalan erkeği motive etmek için onu bilgilendirmek en önemli adım gibi görünmektedir. Erken boşalma ortalama 2-3 seans ta kolaylıkla aşılabilecek bir sorundur. Kolaylıkla öğrenilebilecek egzersizler sayesinde kişi boşalmadan önceki hisleri önceden farkedip bu noktada uzun süre kalabilme becerisi kazanır. Bireysel ya da eşle yapılacak egzersizlerle ortalama 4-5 haftada kontrol kazanılır.

Size önerim bu erken boşalmayla ilgili tanıtıcı yazıyı eşinize gösterin ve bir terapiste gitmesi için motive edin. Onu eleştirmek ya da erken boşalmayı bir silah gibi kullanmak, durumun daha da kötüleşmesine neden olmaktadır. Hem sizin hemde eşinizin daha keyifli ve kaliteli bir cinsel yaşamı hakkettiğini unutmayın.


İstanbul Psikiyatri uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!