Estetik diş hekimliği
Estetik diş hekimliği

Tam Porselen Kuronlar

Zirkonyum Porselen Dişler ile gülüşünüzdeki Estetik Değişimi yakalayın…

Zirkonyum Porselen dişlerin ışık geçirgenliği ve güçlendirilmiş yapılarıyla

dişlerinizde mükemmel görünüm, estetik görünüş sağlar.

Laminate VeneerKuronlar (Yaprak Porselenler)

Laminate veneer porselen lamina dişlerin sadece ön yüzeyinden minimum madde kaldırmak suretiyle dişe yapıştırılan porselen yapraklardır. Çok ince (0,3,- 0,5 mm ) kalınlıktaki bu yapraklar istenen renk boy ve formlarda özel hazırlanmakta ve dişin ön yüzeyine yapıştırılmaktadır.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma; çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini; birkaç ton açmak için uygulanan bir yöntemdir.

Dişlerin doğal renkleri ilerleyen yaşla birlikte ve kullanılan sigara, çay,kahve,kolalı içecekler ve çikolata gibi besinlerin etkisiyle koyulaşır. Nedeni ne olursa olsun dişleriniz daha beyaz ve estetik olabilir.

Porselen Dolgular

“Inley” ve “Onley” olarak adlandırılan porselen dolgular klasik dolguya alternatif olarak kullanılan daha estetik ve daha sağlıklı bir tedavi yöntemidir. Porselen dolgular güçlendirilmiş seramiklerden elde edilir. Porselen inley’in ışık geçirgenliği dişler ile aynı olduğu için gözle ayırt edilemeyecek kadar doğaldırlar. Estetiğin yanı sıra komşu dişlerle en iyi şekilde temas sağlanmaktadır. Bu dolguların sertliği dişin mine dokusuna çok yakın olduğu için dişleri aşındırmaz kompozit dolgular gibi de aşınmazlar. Porselen dolgular ağız içinde bozulmaz ve cilasını kaybetmezler. Bu nedenle uzun yıllar hatta ömür boyu kullanılabilmektedirler.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!