Fotona Lazer Erb:Yag teknolojisi kulllanır. Bunu özellikle belirtmemin nedeni erb:yag diğer lazerlere göre dahah az dokuya hasar verir. çok derine ilerlemez. Vajen daraltmada kullanılmasının temelinde 100 mikron seviyesinde oluşturduğu ısı etkisi ile burada neokollojenezis denen yapılanmayı arttırarak vajen duvarının dahah sıkı hale gelmesini sağlamasıdır. bunu etkisi ile de sarkmış olan vajen duvarının daralmasını ve gerilmesini sağlayarak idrar kaçırma problemine çözüm sağlar. uygulama yapılan kadınların %80 i bu uygulamayı yaptırdıkları için mutlular ve fayda gördüklerini düşünüyorlar. Fotona Lazer ile vajen daraltmasını yaptırmayı panlıyorsunuz. neyi bilmeniz gerekli: işlem 20 dakika sürüyor, ağrılı değil ve işlem sonrası hemen normal hayatınıza dönersiniz. İşlem sonrası 4 gün ilişkiye grmeyin. eğer vajinit veya idrar yolu infeksiyonunuz varsa tedavi olduktan sonra ilem yaptırın.

Bu tedavi 1 kere değil 3 kere 1 ay arayla yapılmaktadır. uygulama bittikten sonra 6 ay boyunca vajendeki doku daralmaya devam edeceği için hemen karamsar olmayın. hatta uygulama yapılan eşlerine sormuşlar ve eşler %95i daralmayı hissettiklerini söylemiş. Dünyada artık minimal invazif denen en az kesi ve hasar ile en çok ve etkili sonuç almaya çalışılmaktadır. Bu nedenle henüz ülkemizde fazla popüler olmasa da Lazer ile vajen daraltma ve idrar kaçırma tedavisi işlemi yurt dışında özellikle uzak doğuda çok kullanılıyor. menopoz döneminde kadınlarda postmenopozol sendrom denen ilişkide ağrı, kuruluk, yanma, hassasiyet gibi değişiklikler olur. bunun tedavisinde de fotona lazer çok başarılı şekilde kullanılmaktadır. menopozda olan kadınşarın %60 ı bu sorunu yaşamaktadır ve eşleri ile bu nedenle problem yaşamaktadır.

Artık endişe etmeden güvenle bu yöntemi kullanabilirsiniz. başarı sağlanamayan kadınlar ise %20 oranında. bu kadınların vücutlarının kollojen üretmelerinde yavaşlama olduğu düşünülmektedir. bu nedenle Fotona Lazerden fayda görmediği düşünülüyor. Fakat bu kadınlar da sonra cerrahi ile daraltmayı rahatlıkla yaptırabilir. En azından lazer ile vajen dokusu yenilenmiş ve biraz damarlanması artmış olacağından ameliyat sonrası iyileşmelerinin daha iyi olacaktır.


Adana Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!