Lazerin dokudaki etkisi kontrollü bir biçimde doku içerisinde termal hasar odakları oluşturmasına bağlıdır. Bu odaklar, bölgede yara iyileşmesi mekanizmalarını harekete geçirmekte ve bu sayede eski cilt soyulup atılarak alttan yepyeni bir cildin gelmesi sağlanmaktadır. Günümüzde bu amaçla kullanılan lazerler çok kontrollü cihazlardır. Bu nedenle istenilen cilt derinliğine kadar inilerek selektif uygulamalar yapmak mümkün olmaktadır.

CO2RE Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Cihazı, cilt yüzeyini, orta ve derin dermis seviyelerini hassas ve etkin bir şekilde tedavi edilmesini sağlarken, geleneksel CO2 resurfacing ve lazer ile lezyon eksizyonu da yapabilen gelişmiş fraksiyonel CO2 Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Cihazıdır. Cilt resurfacing, kırışıklık ve skar giderilmesi, geleneksel ablasyon ve küçük dermal eksizyonlar yapabilmesi için; CO2RE Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ile daha hafif, daha hızlı ve daha gelişmiş bir sisteme sahiptir.

CO2RE Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Cihazı ablasyonun şiddeti, şekli ve derinliğini çok hassas bir şekilde kontrol ederken, hem yüzeyel hem de derin cilt katmanlarını aynı anda tedavi etme imkanı verir.

Lazerle cilt yenileme işlemi en çok yüz, boyun ve ellerde kullanılmaktadır. İhtiyaca göre 1-3 seansta yapılan uygulama sonrasında yüzde 3-4 gün süren genel bir kızarıklık olmakta, sonrasında tamamen yenilenmiş ve parlak bir cilde kavuşulmaktadır. Genel olarak uygulamanın etkisi 1 yıl kadar sürer.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!