Göz kapaklarındaki cilt fazlalığı ve torbalanmalar yorgun bir bakışa sahip olmanıza neden olurlar. Üst ve alt göz kapaklarının estetik operasyonu (blefaroplasti) daha enerjik ve canlı bakışlara sahip olmanızı sağlar.

Üst Gözkapağı

Gözkapaklarının cildi vücudun en ince ciltlerinden birisidir. Bu nedenle gözkapağı operasyonlarında titiz ve detaycı bir yaklaşım gereklidir. Üst gözkapağı estetik operasyonunda kesi gözkapağındaki katlandı üzerinde yapılır ve fazla cilt çıkarılır. Cilt fazlalığı ile birlikte torbalanma da giderilebilir. İhtiyaç duyulursa yağ enjeksiyonları ile göz çukurunun etrafı doldurularak daha canlı bakışlar elde edilebilir.

Gözkapakları çok iyi iyileşen dokulardır. Uygulanan titiz teknik ile 6 hafta içerisinde ameliyat olduğunuz hiç anlaşılmadan daha genç ve dinamik bakışlara sahip olabilirsiniz.

Üst göz kapağı estetiği ile birlikte göz kapağındaki düşüklükler de giderilebilir. Üst göz kapağı düşüklüğü doğumsal olabileceği gibi sonradan da ortaya çıkabilen bir problemdir. Genellikle ilerleyen yaşla birlikte gözkapağını yukarı kaldıran kasların ve bağların esnemesine bağlı olarak giderek görüş açısını kapatır. Blefaroplasti operasyonu ile birlikte kaslar ve bağlar da onarılarak düşüklük de giderilebilir.

Üst gözkapağı estetik ameliyatı sıklıkla yüz germe operasyonu ile birlikte uygulanmaktadır. Bu sayede tüm yüzde çok etkili bir gençleşme sağlanabilmektedir.

Lokal ya da genel anestezi altında yapılan üst blefaroplasti işleminden sonra yaklaşık 5 gün içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Alt Gözkapağı

Alt gözkapaklarında cilt sarkmasından daha çok torbalanma şikayetleri oluşur. Bu torbalar göz altlarındaki yağ dokusunu destekleyen yapıların zamanla zayıflaması ve incelmesi nedeniyle oluşur ve yüze yorgun bir ifade verirler.

Alt gözkapağı estetik operasyonu sırasında hem fazla cilt çıkarılır hem de yağ dokusunun fazlası çıkarılarak torbalardan kurtulma imkanı sağlanmış olur. Uygulanan titiz teknik ile göz altındaki bu gevşemiş ve sarkmış yağ torbalarının falzasını çıkarmak yanında bir miktarının da olması gereken bölgelere transferini sağlar ve doğal bakışlara kavuşmanıza olanak verir.

Alt gözkapakları orta yüz olarak ifade edilen burnun her iki yanından yanaklara doğru uznan bölgeyle bir bütünlük içerisindedir. Bu nedenle orta yüz bölgesindeki sarkma alt gözkapaklarının torbalanmasını daha da ön plana çıkarmaktadır. Alt blefaroplasti operasyonu ile birlikte orta yüz germe ameliyatları yapılması bu nedenle daha kalıcı ve etkin sonuçlar vermektedir.

Lokal ya da genel anestezi altında yapılan alt blefaroplasti işleminden sonra yaklaşık 5 gün içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!