Uzun dönem inatçı morlukların tedavisi de uzun sürmektedir. Öncelikle nefes almada zorluk ve düzensiz uyku gibi altta yatan bir sebep var ise tedavi edilmeli, sigaradan kaçınılmalıdır. En çok tercih edilen yöntemler AHA peeling, ışık dolgusu ve kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonlarıdır. Yaz döneminde peeling haricindeki yöntemler tercihimizdir.

Blefaroplasti ameliyatı nedir?

Her bireyin yaşanmışlıkları göz çevresi etrafına yansır. Bazılarımız yirmi beşinde bazılarımız otuz beşinde belirtiler verir. Net bir rakam yoktur fakat hastaların çoğu 40’lı yaşlarda ameliyatı tercih ediyorlar. Üst blefaroplasti, sarkmış ve kırışıklığı artmış üst göz kapağının göz açıklığını artıracak ve göz küresini daha genç görünüm kazandıracak şekilde eliptik cilt ve yüzeyel kas çıkarımı ameliyatıdır. Alt blefaroplasti ise cilt fazlalıkların alınmasından çok bölgedeki yağların yeniden düzenlenmesidir. Her iki işlemde de ameliyat izleri belirsiz olacak şekilde kamufle olur.

Göz estetiğinde güncel yaklaşım nedir?

Klinik çalışmalar, göz etrafındaki yağlanmalarının boşaltılması yerine yeniden şekillendirilmesi, kaybedilen volümün yağ enjeksiyonları ile geri kazanılmasıdır. Özellikle üst göz kapağı ameliyatı ile birlikte şakak germe uygulamaları sonrası sonuçlar son derece yüz güldürücüdür.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!