GÖZ SEYİRMESİNİ CİDDİYE ALIN...

Gözünüz sık sık seyiriyor ve bu seyirme sizi rahatsız edecek boyutlara varıyorsa,nedeni gizli hipermetrop, miyop ve astigmat olabilir.

Bu durumda, hemen göz doktoruna başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

GÖZ NUMARASI ARTMIŞ OLABİLİR.

Gözlük takan hastalarda ise göz seyirmesi,göz numaralarının artması veya azalması anlamına gelebilir.Gözlük takan hastalarda göz numarası düşmüş veya artmış olabilir.Kişi bunun farkında olmadan aynı gözlüğü takmaya devam ediyorsa, seyirme artabilir. Yanı sıra göz kapağının iltihaplanması, göze yabancı maddelerin girmesi sonrasında bunlara bağlı olarak göz seyirmeleri olabilir ve sıklığı artabilir.

GÖZ YORULDUĞUNDA SEYİRME İLE SİNYAL VERİR.

Aşırı yorulan göz, seyirme ile tepki verebilir. Çoğumuz işimiz gereği, çok uzun süre bilgisayara bakmak zorundayız, eve gittiğinizde uzun uzun televizyon seyredip, kitap okuduğunuzda ise gözünüz iyice yorulmuş oluyor. Göz ise bu yorgunluğa seyirme ile tepki verebiliyor.

GÖZÜNÜZE MASAJ YAPIN.

Uyku ve dinlenme saatlerine dikkat etmenin, mümkün olduğunca bilgisayar kullanımını azaltmanın, evde yumuşak ve parlak olmayan aydınlatmaları tercih etmenin göz yorgunluğuna bağlı göz seyirmelerini azaltmaya yardımcı olacağını belirtmeliyim.

Yanı sıra geceleri göz kapağına nemlendirici sürüp hafif hafif kapak cildini yüz kemiğine doğru bastırarak masaj yapmak da faydalı olacaktır.

BU BELİRTİLERDE HEMEN DOKTORA BAŞVURUN!

Göz seyirmesi ciddiye alınmalıdır. Gözde aşağıdaki belirtilerin görülmesi durumunda zaman kaybetmeden doktora gidilmesi gerekir.

• Göz seyirmesi uzun süre devam ederse ve gittikçe şiddetlenirse,

• Yüzün diğer bölümlerinde kasılmalar da birlikte olursa, gözde şişlik, kızarıklık veya çapaklanma varsa,

• Seyirme gözü tamamen kapatan bir şekil alırsa,

• Göz kapağında düşüklük olursa. Sağlıklı günler dileğiyle.


Kıbrıs Göz Doktoru uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!