Güzel görünmenin altın organı: yüz ve dudak dolgusu
Güzel görünmenin altın organı: yüz ve dudak dolgusu

Güzel görünmenin altın organlarından olan yüz ve dudak bayanlarda daha önemli olarak algılanmaktadır. Yani dudak ve yüz görünümü bayanları daha fazla takıntılı hale getirmektedir.

Bu takıntıları ortadan kaldırmak içinde yüz ve dudaklara hemen hemen her şey yapılmaktadır. Amaç ise güzel görünme arzusudur. Yüz ve dudak çeşitli hileler ve makyaj malzemeleri ile istenilen hale getirilebilmektedir. Fakat kalıcı bir güzellik isteyenler için yüz ve dudak dolgusu mevcuttur. Bu dolgu işlemi sadece bayanlar için değil erkekler içinde yapılabilmektedir. Yaklaşık on yaş daha genç görünmeyi sağlamaktadır. Estetik uygulamalar içinde en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Yüz ve dudak dolgusu neden yapılır?

Yüz ve dudak dolgusu daha çok kendini iyi hissetmeyen kişilere yapılmaktadır. Yüzünde kusur gören ve bu yüzden kendi özgüvenini yitiren kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Yaşlı göründüğünü düşünen ve bu durumu ortadan kaldırmak isteyenlerde vardır.

Dolgu işlemini gençleşmek adına istemektedirler. Alın bölgesindeki kırışıklıkları, kaşlar arasındaki dikine çizgiyi ve dudak kenarlarındaki çizgileri ortadan kaldırmak amacıyla da bu işlem kişi tarafından istenmektedir.

Bunların yanı sıra asimetrik dudak yapısı, kaş şekillendirilmesi ve yanak bölgesine dolgunluk kazandırmak için yapılabilmektedir. Yani kişinin isteğine göre yüzün hemen hemen her kısmında dolgu işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem sonrasında kişi kendini daha güzel, daha genç ve özgüvenli hisseder.

Kalıcı bir güzellik isteyenlerin daha çok tercih ettiği bir yöntem olan dudak ve yüz dolgusu; anestezik kremlerle kişinin değişiklik yapmak istediği bölgede uyuşma sağlanarak yapılır. Daha sonra iğne yardımı ile dolgu maddesi deri altına enjekte edilir. İşlem bittikten sonra kişi günlük yaşamına devam edebilir. Dolgu ameliyatı fiyatları kişiden kişiye göre ve kişiye yapılan işlem göz önüne alınarak belirlenir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!