İlk geceniz için yapmanız gerekenler nelerdir?

Derin bir nefes alın, bu ilk birleşmenin güzel hatırlanmasının önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Kaba ve güvensiz başlayan ilk cinsel deneyim, evlilik sorunların oluşmasına zemin oluşturacağından, doktorlar eşlerden birbirine karşı anlayışlı ve nazik olmaları konusunda fikir verirler. Hayatın her alanında karşılıklı güven, nezaketle başlar, kaldı ki mutlu cinsellik nezaketten öte bir incelik bekler…

Yapmanız gerekenler,

· İlk gecenizi daha önceden planlayın ilk gece hakkında önceden konuşmaktan, araştırma yapmaktan çekinmeyin. İnternette ve boşboğaz insanlardan her duyduğunuza inanmayın.

· Toplum olarak işimizi son ana bırakmak âdetimizdir. Cinsel sağlık eğitimi bizde bir saatte o da cinsel birleşmeden önce sağdıç tarafından verilmektedir. Gerdek öncesi sağdıçtan aldığınız bu bir saatlik cinsel eğitimin yeterli ve doğru olmadığını bilin. Çekinceleriniz varsa doktorunuzdan bu konular hakkında ilk geceden önce sıkılmadan randevu alın.

· Temizliğe özen gösterin. Örneğin; çoğu zaman bir düğünün ardından ilk birleşme olmaktadır. O törenin tüm isi pası, teri üzerinizde olacaktır, temizliğe özen gösterin ve sizi rahatlatacak duşunuzu alın.

· O özel ilk gece de küçük bir gerdek odasına arzuları sığdıramayacaksınızdır. İlk gecenizde evde sizden başka hiç kimsenin olmaması gerekmektedir. Kızlık konularını aranızda konuşun, diğer aile bireylerine bu konu hakkında kendinizi, bilgi vermek zorunda hissetmesin. Bu sizi çok rahatlatacaktır.

· Psikolojik olarak kendinizi hazır hissettiğiniz zamanı bekleyin. İlk gece mutlaka düğünün gecesinde olmak zorunda değildir. Çiftin cinsel ilişkiye hazır olması gerekmektedir. Cinsel ilişkiye hazır olmak birleşmeye hazır olmak anlamına gelmez. Cinsel temasta aceleci olamamalısınız.

· Cinsel birleşmeden önce ön sevişmenin süresinin uzun olması doğal ve yararlıdır.

· Kadınların ilk cinsel deneyiminde gergin olması normaldir, erkeğin anlayış göstermesi gerekmektedir. Erkeğin sevgi sözcükleriyle, sevgi dolu bakışlarıyla eşini rahatlatması mümkündür.

· Erkeklerin ilk cinsel deneyiminde gergin olması daha normaldir. Bu gerginliğin sonucu erkekte kazanılamamış ya da sürdürülememiş sertlik olarak ortaya çıkacaktır. Erkek sertleşme sorunu çektiğinde kadının eşine daha çok dokunması tavsiye edilir. Kadının ön sevişmenin kontrolünü ele alması istenir. Kadınlar, cinsel yönden kuvvetli olduğunu ifade eden erkeklerin bu konu hakkında yalan söyleyebileceğini unutmamalı. Elbette eşinize önyargıyla yaklaşmayın fakat gördüğünüze inanın duyduğunuza değil. Eşinize destek olmayı sürdürün, desteğe ihtiyacı olacağını unutmayın, eşinizin ben hallederim demesine kanmayın.

· Farklı şeyler yaparak farkına varacağınızı unutmayın. Cinsellik çift direksiyonlu araba gibidir, kontrolü elinizden bırakırsanız kaza yapacağınızı düşünmeyin. Kontrolü kimi zaman erkeğin kimi zaman kadının alması doğal ve gereklidir.

· Mükemmel olmayı denemeyin, bunun için çalışmayın.

· Uyumunuzu ve dozunuzu ayarlamaya çalışırken aceleci olmayın.

· Bir ömür birbirinize ait olacağınızı düşünerek ilk gecenizi geçirmelisiniz.

· Cinsel mutluluğunuzun da sorunlarınızın da sadece sizi ilgilendirdiğini unutmayın akrabalarınızı işe karıştırmayın.

· Profesyonel destek almaktan çekinmeyin.

Son olarak,

CİDDİYE ALIN

“Bir polis memuru evlendiği gecenin sabahında intihar etti. Edinilen bilgiye göre, 10 yıllık polis memuru dün akşam düğün salonunda evlendi. Çift, düğün sonrasında evlerine gitti. Sabah saat 05.00 civarında beylik tabancasıyla başına bir el ateş ederek intihar etti.”16.05.2006 Sabah Gazetesi. Daha sonraki günlerde olay aydınlanmaya başlayınca yayınlanan diğer bir haber.“Polis memurunun evlendiği gece, aşırı heyecan nedeniyle cinsel ilişkiye giremeyerek intihar ettiği iddiaları, cinsel sorunlarla ilgili tartışmaları beraberinde getirdi” NTV-MSNBC 24.05.2006

İlk gece basit bir olay olmadığından dolayı böyle ciddi sonuçlar doğurmaktadır, unutmayın.


İstanbul Üroloji uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!