Özellikle ilerki yaşlarda büyük azı dişlerinin kaybı ile beraber çiğneme güçlüğü olduğunu belirtmiştim.Bu insan yaşamında büyük bir sorun.bu dişlerin yerine yapılan protezlere bazı hastalar alışamamakta buda kişilerin yaşam kalitesini bozmaktadır.Bunun yerine uygun ise tabiki implant protez yapılabilirse daha kaliteli çiğneme ve mutluluk elde edilebilecektir.Ozaman şöyle bir soru akla gelir.İmplant dişler kimlere yapılabilir.Günümüzde 20 yaşından büyük genel sağlığı iyi durumda olan her bireye implant yapılabilir.ağzında tek dişi eksik olan hastayada yapılabilir.bütün dişleri olmayan hastalarada yapılabilir.Sanki yeni dişleri çıkmış gibi sağlıklı rahat bir çiğneme yapabilir.

Diyelimki 20 yaşında oğlumuz futbol oynarken halı sahada top hızla üst ön keser dişine çarptı ve dişini kırdı.Acele dişhekimine gittiniz ve diş hekimi röntgen filmi aldı dişinin kökündede kırık olduğunu ve çekim gerektiğini söyledi ve dişi çekti. Şimdi ne olacak?

Yeni diş yapımı için 2 seçenek var

1.seçenek çekilen dişin sağ ve solundaki dişler kesilerek 3 üyeli köprü yapılması

2.)seçenek sadece çekilen dişin yerine çene kemiği içine yapay diş(implant) yerleştirilerek diş yapılması.

Şimdi seçenekleri inceleyelim.1. seçenekte çekilen dişin sağ ve solundaki dişler küçültülmekte ve doğal yapısını kaybetmektedir. 2. seçenekte ise komşu dişlere dokunulmadığı için doğal kalmakta ve hastamızda daha mutlu olmaktadır.implant dişler normal sağlık koşullarında bir ömür boyu kullanılmaktadır.

Başarı oranları çok yüksektir.son yıllarda %98 başarıya ulaşmıştır.sağlıklı günler dilerim


Kütahya Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!