Aşırı kilo verme sonrası ya da doğum sonrasında oluşabilen karın ve göbek bölgesindeki sarkma, karın estetiği ile düzeltilebilir. Karın estetiği ameliyatında sarkan karın derisi fazlalığı, fazla deri ve yağ dokusu çıkarılarak yapılır. Karın estetiği ameliyatı ile, göbek altındaki deri çatlakları çıkarlabilir, göbek üstündeki çatlaklar ise aşağı seviyeye iner. Göbek deliği yeniden yapılır. Sonuç olarak karın estetiği sonrasında sezaryen doğum izi hizasında fakat ondan daha uzun ve daha belirgin bir iz kalabilir. Ancak iz bikii içinde kalır ve zamanla solarak azalır.

Doğum sırasında aşırı kilo alınırsa, karın kaslarında açılma (diastaz) olabilir. Karın estetiği ameliyatında bu kas açılması da onarılabilir. BU sayade daha düz bir karın oluşturulabilir. Ameliyat sonrası kalacak iz az veya belirgin olabilir. Bu sizin bünyenize ve yara iyileşlmenize bağlıdır.

Karın estetiği ameliyatında karın derisi kas tabakasından ayrılarak fazlalık oluşturan deri ve yağ tabakası çıkarılır, deri aşağı doğru çekilerek ince dikişlerle dikilir. Göbek yeni yerine dikilir. Göbek etrafında ince çizgi şeklinde bir iz kalabilir.

Estetik karın ameliyatından sonra 1 ay kadar özel korse takılır. Korse hem ağrısız rahat hareket etmenizi sağlar hem de karın derisinin tabana iyi yapışmasını sağlar ve ödemi azaltır.

Karın estetiği ameliyatı sonrasında 1 hafta kadar istirahat genellikle yeterli olur. 12-14 günde normal hayatınıza dönebilirsiniz.


Ankara Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!