Karın germe operasyonu hakkında sık sorulan sorular
Karın germe operasyonu hakkında sık sorulan sorular

Belinizin etrafında hiç istemediğiniz bir yağ tabakası mı var? Eminiz ki onu yok etmek için çok fazla şey yapmışsınızdır. Peki ya karın germe operasyonunu hiç düşündünüz mü? Karın germe operasyonu hakkında merak edilenleri sizin için bir araya getirdik.

Karın germe için ideal bir adayda olması gerekenler nelerdir?

Karın germe prosedürü için ideal bir aday, çoğu cerrahi prosedür için gerekli olan birçok onay sürecini tamamlamalıdır - sağlıklı olmalı, operasyon hakkında olumlu ve eğitimli olmalı, gerçekçi beklentilere sahip olmalı ve sigara içmemelidir. Eğer sigara içiyorsa, iyileşme süreci yavaşlar ve bu cerrahi işlemler sırasında artan bir riske yol açabilir. Sigaranın operasyondan en az 6 hafta önce bırakılması gereklidir.

Bu temellere ek olarak, ideal karın germe operasyonu adayları zaten ideal vücut ağırlıklarının % 20 altında ya da üstünde olmalıdır. Ayrıca bu operasyonun kilo kaybı sağlayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bir karın germe operasyonu fazla deri, gevşek kasları kaldırıp aşırı yağları gidermeyi sağlayabilir ama büyük oranda bir kilo kaybına sebep olmaz.

Karın germe işleminden önce kilo vermeli miyim?

Bu işlemden önce iç organları çevreleyen herhangi bir yağ fazlasının azaltmak için kilo vermek gerektiği belirtilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi zaten doktorunuz da ideal vücut ağırlığınızın maksimum % 20 üstünde olabileceğinizi söyleyecektir.

Karın germe sadece hamilelik sonrası kadınlar için mi uygulanır?

Hayır! İyi bir aday olan, fazla derisi, gevşek kasları ve kurtulmak istedikleri diyete dirençli yağları olan herhangi bir hasta bu partiye davet edilebilir. Kilo kaybı ameliyatı geçiren hastalar? Eğer iyi adaylarsa ve kiloları dengelendiyse, onlar da bu operasyona girebilir. Diyet ve egzersiz veya ameliyatla kilo veren kadın ve erkekler? Onlar da.

Karın germe işleminde liposuction yer alıyor mu?

Evet, bazen. Cerrahınız mevcut yağ miktarını azaltmak için liposuction kullanabilir . Ameliyattan önce prosedürünüzün ayrıntılarını tam olarak anladığınızdan emin olacaklardır.

Ne tür bir anestezi kullanılır?

Çoğu cerrah genel anestezi kullanarak karın germe ameliyatı yapar. Bazı cerrahlar lokal anestezi ve sedasyon kullanırlar. Cerrahınız hangi anestezinin sizin için en iyi olacağına karar verecektir.

Prosedür ne kadar sürer?

Biliyoruz, biliyoruz. Meşgulsünüz. Karın germe prosedürünün süresi, işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve cerrahınızın deneyimine göre değişir. Genel olarak, karın germe prosedürleri 2-3 saat sürebilir.

Karın germe beni çatlaklardan kurtaracak mı?

Belki. Karın germe prosedürleri, göbek deliğinin altında kalan çatlakları düzeltebilir. Göbek deliğinizin üstündekiler ise ameliyata göre belki aşağı doğru kayabilirler.

Karın germe operasyonu sonrası yara izleri kalır mı?

Evet. Tüm cerrahi prosedürlerde olduğu gibi, biraz yara izi olacaktır. Bununla birlikte, genel olarak yara izleri kalıcı olsa da, muhtemelen zamanla kaybolurlar.

Karın germe kalıcı bir çözüm müdür, cilt zamanla sıkılığını kaybeder mi?

Karın germe operasyonu kalıcıdır. Ancak bu, vücudunuzun sihirli bir şekilde gelecekteki yaşlanma, yerçekimi ve / veya kilo alımına dayanabileceği anlamına gelmez. Sonuçlarınızın mümkün olduğunca uzun süre tadını çıkarmak için, sağlıklı bir diyet ve egzersiz rutini sürdürmeniz gerekir.

Aklınıza gelecek temel soruları cevaplamaya çalıştık tabi ama en iyisi cerrahınızın bu konuda neler düşündüğü, sizin için onun ne önerdiğidir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!