kas-kaldirma

İdeal kaş nasıldır?

İdeal kaş tarifinde kaş ortası kalkıktır. Kaşın iç kısmı, burnun üst yan çizgisinde olmalıdır. Dış kısmı ise gözün dış köşesinin bittiği yerde olmalıdır. Gözün dış köşesi ile göz yuvarlağı arasındaki çizginin tam ortasının üstü kaşın en yüksek olduğu bölgedir.

Kaş kaldırma için hangi yöntem uygundur.?

Kaş kaldırma için tercih edilecek yöntemi, kaşın durumu, deformasyonun boyutu, nedeni ve hastanın yaşı belirler. Ameliyat yöntemi ile, endoskopik olarak, iple askı ile, botoks yöntemi ile kaş kaldırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Kaş estetiği, her yüz yapısına göre farklı tasarımlar gerektirir. Kişiye özel kaş tasarımı yapılmalıdır. Kaşlar yaşlanmaya bağlı ve genetik olarak aşağı doğru sarkabilir. Kaşların aşağı sarkması ile yüzde üzgün, yorgun ifadeler oluşabilir. Kaş estetiği sonrası bu ifadeler düzelmektedir.Kaş Kaldırma için en kolay yöntem botox’dur. 6 ay etkisi vardır, bu süreçte kişinin kaş ile ilgili beklentisi de öğrenilmiş olur . Kaş kaldırma estetik ameliyatları, üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, göz kapağı estetik ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir. Tek başına kaş kaldırma ameliyatı lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat, saçlı deri kısmından yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez.

Kaş Ekimi

Kaş yüzümüzde her ifadede kullandığımız en önemli estetik yapıdır. Yanık sonrası, kazalar sonrası oluşan eksikliğin giderilmesinde kullanılan en yaygın uygulama kalıcı makyaj olmakla birlikte FUE yöntemi ile kıl kökü nakli çok daha etkin bir çözüm olarak giderek yaygınlaşmaktadır. Kaş kılların çıkış açısı çok değişken olan bir yapıdır. Her alandaki kaş farklı açıyla çıkmaktadır . Kaş ekiminde kalitesi en iyi olan ense kılları kullanılır.Ekim esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey kaşların çıkış açısıdır. Varsa oradaki kılların çıkış açısı taklit edilir yoksa kaşları alınmamış birinin çıkış açısına benzetilir. Ne kadar alana ekileceği önceden simetrik bir şekilde çizilir. Ve uygulama gerçekleştirilir.

Digital Kaş Şekillendirme

Botoks yaptığımız, iple kaş askılama yaptığımız kişilerde bazen kaşa şekil verilmesi de gerekmektedir. Lazer ile kaş şekillendirme, mikropigmentasyon uygulaması ile kaş boyama işlemleri de yapmaktayız.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!