Kilo vermek için bir adım atmaya ne dersiniz?
Kilo vermek için bir adım atmaya ne dersiniz?

Sağlıklı beslenmek için önce bilinçlenmemiz gerektiğinin artık hepimiz farkındayız. Düşüncelerimizi bastırarak, yemek istediğimiz şeyleri baskı altında yememek diyette başarısızlığa neden oluyor. Siz besinleri tanıdıkça, sizin için faydalı ve zararlı taraflarını öğrendikçe neyi? ne kadar? yemeniz gerektiğinizi öğrendikçe kendi beslenme programınızı kendiniz hazırlayacaksınız.

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmez ve beslenmeyi öğrenmezseniz hayatınız boyu vicdan azabı ile yemek yersiniz.

- Öncelikle bedeninize karşı dürüst olun. Kimsenin elinde bir sihirli değnek yok, kendi sihrinizi kendiniz yaratacaksınız.

KENDİNİZE İNANIN!

- Bir beslenme günlüğü oluşturun ve düzenli olarak saatleri ile yedikleriniz yazın.

KENDİNİZLE YÜZLEŞİN!

- Yemekten keyif almak için besinleri tanıyın ve beslenmeyi öğrenmek için çaba harcayın. Yemekten tat ve keyif almak beslenmenin en önemli yanıdır. Ancak sağlıklı yaşam için yeterli ve dengeli beslenme en önemli koşuldur. Dengeli beslenmeyi inanıp tüm besin türlerine beslenmenizde yeri verin. Besinlerin tüketiminde aşırıya kaçmayın.

KENDİNİZİ VE BESİNLERİ KEŞFEDİN!

Tuttuğunuz beslenme günlüğü ile beslenme alışkanlığınızı ve yanlışlarınızı keşfetmeniz daha kolay olacak. Sosyal hayatınız beslenmenizde ne gibi değişikliklere neden oluyor? Hangi öğünü daha çok seviyorsunuz? Sabah kahvaltısı mı, öğren yemeğini mi daha fazla seviyorsunuz?

Önemli olan ne yediğiniz ile birlikte ne kadar yediğinizdir.

Hiçbir besin tek başına kilo aldırıcı ve ya kilo verdirici değildir.

Düzenli ve sağlıklı beslenme ile keyif aldığınız yiyecekleri arada sırada tüketerek ömür boyu ideal kiloda mutlu bir şekilde yaşabilirsiniz.

Neyi? Ne kadar? yemeniz gerektiği konusunda KENDİNİZİ BİLİNÇLENDİRİN!


İstanbul Diyetisyen uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!