Kollajen mezoterapisi hakkında merak edilenler
Kollajen mezoterapisi hakkında merak edilenler

Sarkmış cildin kollajeni eksiktir,Linarase tedavisi cilt sıkılıştırma için en hızlı yollardan biridir.

Ciltteki kırışıklık,sarkmalar ve donukluğun ana nedenlerinden biri kollajenin ve kollajen kalitesinin azalmasıdır.

30'lu yaşlardan sonra çevresel etki, genetik faktörler ve düzensiz cilt bakımının etkisiyle cildimizin sıkılığının ana sorumlusu olan kollajen azalmaktadır. Genelde 40'lı yaşlarda sonra kollajen kalite ve sayısında ki bu azalma kendini daha fazla hissetirmektedir.

Linerase kollajen kaybını durdurmada etkili, yeni ve kaliteli kollajen yapı oluşturan nokta atışı bir uygulamadır.

LinErase kollajen, bağ dokusunun restorasyonu için en uygun koşulları üreten bir mezoterapi uygulamasıdır. Dermal biyo-yeniden canlandırmada yardımcı bir madde olarak gösterilir ve derinin bağ dokusunun yenilenmesine yardım ederek kollajenin fizyolojik yeniden en uygun şekilde yenilenmesini sağlar.

LinErase, ilk yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede bir atılımdır .

LinErase, yeni bir doku dolgusu olarak kollajen üretmek için fibroblastların uyarılması için endikedir. Bu sayede Kollajen sayesinde cildimiz esnek, sağlam ve pürüzsüzdür.

Estetik tıp, ciltteki kollajeni tekrar geri vermeye ve kaybının etkilerini ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

Yeni nesil kollajen LinErase’nin pazara sunulmasıyla,estetik dermatolojinin dokuların yeniden yapılandırılması için tamamen yeni olanaklar ortaya çıkarmıştır.

LinErase, doktorlar tarafından kullanılan ve cildi geri kazandıran ve yeniden yapılandıran ve böylece geride kalan elastikiyetini ve parlaklığını geri getiren biyoaktif enjekte edilebilir bir formülasyondur. Bu, ilk yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede bir atılımdır!

Linerase Kime Ne Zaman Yapılır ?

Sıklıkla ilk bakıma gelen 30 yaş sonrası cilt elastikiyetini kaybetmis kişilerde tercih edilir. Özellikle kırışıklıkları fazla, dudak üstü çizgileri belirgin, dinamik çizgiler yanında statik çizgileri de bulunan kişilere önerilir.

Linerase Uygulaması Nasıl Yapılır?

Linerase sıvı bir formdadır ve ince ve çok kısa (4 mm) bir mesoterapi iğnesi ile uygulanır.

Cildin arıtılmış alanı üzerine 1-3 cm aralıklarla uygulanır.

Uygulamadan sonra, hastanın cildi hafif bir masaja tabi tutulur. Toplam tedavi hastanın cildinin durumuna bağlı olarak 2-4 seansta tamamlanır. İlk sonuçlar, 7-14 gün sonra görülebilir. Tedavinin tam etkisini elde etmek için 2 hafta aralıklarla 4 tedavi tercih edilir. Bu süreden sonra cildin yoğunluğu ve elastikiyetinde görünür farklılıklar görülür.

LinErase Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar ?

İlk etkiler: 7 gün sonra cilt renginin, parlaklığın ve iritasyonun hafifletilmesi ortaya çıkabilir ve tedavi süresince gelişmeye devam edilir.

Tedavinin tam etkisi cildin bağ dokusunun yeniden yapılandırılması yoluyla yüz, boyun, eller ve cildi onarır, yeniler ve her şeyden önce cildin doğal güzelliğini geri kazandırır.

LinErase, yara izlerini azaltmak, atrofik izleri ve sivil izlerini tedavi etmek için idealdir. (cilt gerginliği, yoğunluk, gevşek cilt kalınlaşması, ince çizgilerin doldurulması ve cilt kusurları,akne izleri ,scar tedavisi )

Sonuçlar terapinin tamamlanmasından sonraki 4 hafta içinde elde edilir.

LinErase, kollajen prosedürü minimal invazivdir ve iyileşme süresi gerektirmez. İşlem hastalarda yapılmadan önce, uygun anestetik krem yerel olarak uygulanır. Ancak, ürün anestetik bir madde içerdiğinden, standart bir uygulama değildir. Enjeksiyon yerindeki kızarıklık prosedüründen sonra yanma, şişme, kaşınma veya hassasiyet oluşabilir. Yukarıdaki semptomların hepsi herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez, çünkü işlemden birkaç dakika sonra veya 3-7 gün içinde kendiliğinden kaybolurlar.

Sonuç olarak, uygun hastada, uygun senas aralıkları ile yapıldığında 12-18 aya kadar tadını çıkarabileceğiniz 'daha genç bir görünüm' elde edilir.


Antalya Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!