Labioplasti Nedir?

Labioplasti, kadınlarda genital bölgede küçük (iç) ve büyük (dış) dudaklarda olan orantısızlık ve şekil bozukluklarını düzeltme amaçlı yapılan estetik işlemdir.

Labioplasti Ameliyatı Nedir?

Labioplasti ameliyatı, teknik olarak bilinen klasik yöntemler olan kama şeklinde, trim denilen teknikle cerrahi olarak yapılabileceği gibi tarafımca yapılan modern yeni teknikle dudaklardaki asimetriyi ve esmer rengi, eşlik eden klitoris etrafında da düzeltme şeklinde kompleks olarak yapılabilir veya lazer yoluyla keserek cerrahi olarak yapılabilmektedir.

Labioplasti En Çok Hangi Sebeplerle Yapılır?

Kadınlarda sıklıkla küçük dudaklardaki doğuştan büyüklük, orantısızlık, sıkı pantolon giyerken veya ilişki sırasında sorun yaşama problemleri nedeniyle, büyük dudaklarda hızlı kilo kaybı olanlarda sarkma sonrası küçültme ya da dolgu yapma nedenli yapılır.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, sorunun büyüklüğüne göre lokal anestezi ile yapılabileceği gibi, bölgesel olarak spinal anestezi veya genel anestezi ile de yapılabilir, sorunun büyüklüğüne göre ameliyat süresi 1-3 saat arası değişmektedir.

Bu Ameliyatın Hastaya Riskleri Var Mıdır?

Ameliyat sonrası sık olmamakla birlikte dudakta kan birikimine bağlı şişme, cerrahiye bağlı ödem, ameliyat sonrası dudak bölgesinde ağrı, iyileşme sırasında problemler, enfeksiyon gelişimi olursa iyileşme tam olduktan sonra kötü görünüm olup revizyon (yeniden işlem) gerekliliği olabilmektedir.

Ameliyatın Sonuçları Nasıldır?

Ameliyatın sonuçları başarılı olup, İyileşme sonrası hastalar eski kötü görünümden kurtulduğu için psikolojik olarak kendilerini çok iyi durumda hissetmektedirler, sıkı kıyafetleri rahatlıkla giyebilmekte, ilişki sırasında daha rahat etmektedirler.

Ameliyat Ne Kadar Sürer?

Sorunun büyüklüğüne göre ameliyat süresi 1-3 saat arası değişmektedir.

Ameliyatın Ardından Ne Kadar Zaman Sonra Normal Yaşama Dönülür?

Ameliyat sonrası 4 veya 5.gün normal hayatınıza devam edebilirsiniz, 1,5 ay genital bölgeye darbe alınmamasına dikkat edilmelidir, 6 hafta cinsel ilişki olmamalı, motosiklet, bisiklet ve at binilmemelidir.

Ameliyat Cinsel Hayatı Etkiler Mi?

Ameliyat sonrası cinsel ilişkiyi zorlayan etken ortadan kalktığı için cinsellik daha rahat yaşanmakta, orgazm ve libido artmaktadır.

Ameliyatın Tekrar Edilmesi Gerekir Mi?

Dudaklarda enfeksiyon gelişimi olursa iyileşme tam olduktan sonra kötü görünüm olup revizyon (yeniden işlem) gerekliliği olabilmektedir.

İç Dudak Sarkmaları Ameliyatsız Giderilebilir Mi?

İç Dudaklardaki sarkma-orantısızlık sorunu ciddi düzeyde değilse lokal anestezi ile ofiste lazer yöntemi keserek çıkartılabilir, ancak bu da bir cerrahi işlemdir.


İstanbul Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!