Lazer ile jinekomasti tedavisi
Lazer ile jinekomasti tedavisi

Lazer ile erkekte meme küçültme ( lazer ile jinekomasti tedavisi ) nedir ?

Erkeklerdeki meme büyümesi yumuşak ( lipomatöz) veya sert ( glandular) olabilir. Meme büyüklüğü farklılık gösterebilir. Lazer lipoliz ile yağ dokusunun ortadan kaldırılması, fibröz ( meme dokusunun) dokunun parçalanması ve sarkma gösteren meme cildinin toparlanması mümkün olabilir.

Lazer lipoliz, lazer ışınları ile yağ hücrelerinin ısıtılarak tahrip edilmesidir.Bu işlem ile aynı zamanda elastikiyetini kaybetmiş bağ dokusu ve kollajeni de parçalayıp, genç bağ dokusu ve kollajen oluşumunu arttırır. Vücut şekillendirme uygulamalarında oldukça yenilikçi bir tedavi olan lazer lipoliz bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Klinikte bile gerçekleştirilebilen uygulama da yapılan kesi 1-2mm arasında olduğu için ameliyat sonrasında izi yok denecek kadar azdır. Lazer lipoliz uygulamasından sonra hasta işine veya sosyal hayatına hemen dönebilir. Kısa sürede iyileşme sağlayan ve de bandajlama süresinin kısa olması lazer lipoliz uygulamasının avantajlarından biridir.

Özellikle meme büyüklüğünün çok fazla olmadığı, yağ dokusundan daha zengin ve cilt sarkıklığının cerrahi gerektirmediği hasytalarda lazer lipoliz ile jinekomasti tedavisi izsiz, iyileşme süreci son derece hızlı ve tatminkar sonuçlar vermektedir.


İzmir Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!