YÜZ VE BACAK BÖLGESİNDE YÜZEYSEL DAMAR GENİŞLEMELERİN TEDAVİSİ

Yaz mevsimi sonrası güneşin olumsuz etkileri ciltte çatlama, gözeneklerin genişlemesi, çatlama, kırışıklıkların artması ve genel olarak ciltte incelme zayıflama ile kendini gösterir.

Yıpranan ciltte incelmeye bağlı olarak yüzde burun çevresinde ve yanaklarda kılcal damarlar görünür hale gelerek göze batabilir. Bu durumda yanaklarda aşırı kırmızı görünüm, burunda fazla damarlanma kişileri rahatsız ederek çare aramaya yöneltebilir.

Aynı şekilde fazla ayakta kalmaya bağlı olarak bacak çevresinde, mor ağaç dalı görünümlü toplar damar genişlemeleri hastaları rahatsız etmeye başlar.

Yüz, boyun, dekolte ve bacaklarda bu tip kılcal damar ve toplar damar genişlemelerinde çözüm lazer tedavisidir. Nd YAG lazer teknolojisi cilde zarar vermeden ciltaltına geçer ve direkt olarak damar duvarına ulaşır . Damar büzülerek kapanır ve ciltte kötü görünüm kaybolur.

Birçok hastayı rahatsız eden ve çeşitli branşlarda uzman hekimlerden yardım isteyen bu tip hastalara Nd- YAG lazer tedavisini öneriyoruz.

Belli dalga boyunda ve zararlı ultraviyole ışınları süzülerek yapılan lazer tedavisi 2 seans gibi kısa sürelerde cilde zarar vermeden leke bırakmadan çözüm seçeneği sunmaktadır.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!