Bu yazımda çok önemli bir yalnış inanışa ve ilginç bir duruma yer vermek istedim. Mastürbasyonun erken boşalmaya neden olduğu ile ilgili yalnış inanışın neden artmaya başladığını bana başvuran yüzlerce danışanımdan edindiğim bilgilerle çözdüm sanıyorum.

İnternette aslında oldukça iyi niyetle yazılmış olan “suçlulukla yapılan mastürbasyon erken boşalmaya neden olur” yazısını okuyan binlerce insan mastürbasyonun erken boşalmaya neden olduğu algısına kapılmaktadır. Aslında burada vurgulanmak istenen ergenlik döneminde suçlulukla, aceleyle ve bir an önce boşalayım kimseye yakalanmadan yaklaşımı nedeniyle boşalmadan önceki hislerin farkedilemesine bağlı kişinin erkenden boşalmaya başladığıdır. Yani suçluluk yaşanmayan, rahat bir ortamda, özel ve kilitli biro dada yapılan mastürbasyon erken boşalmaya neden olmaz tam tersine boşalmanın daha kontrollü sağlanmasına yardımcı olur.

Diğer bir yalnış inanışda evlendikten sonra mastürbasyonun bırakılması gerektiği yönündedir. Her gün mastürbasyon yapan biri bu inanışla mastürbasyonu birden bıraktığında ve eşiyle haftada 1-2 kez ya da daha az ilişkiye girdiğinde erken boşalması tetiklenebilir.

Sonuç olarak mastürbasyon yapıldığında erken boşalma oluştuğu ile ilgili bilgi yalnış görünmektedir.


İstanbul Psikiyatri uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!