Meme büyütme 3 şekilde olabilir
Meme büyütme 3 şekilde olabilir
1-Meme buyutme operasyonu uc sekilde olabilir lipofiling ( kisinin kendi yaginin enjeksiyonu) Belli bölgelerden yağ alıp belli bölgelere yağ vererek (lipofilling,liposuction) kişinin vücudunda ihtiyacı olan düzeltmeler yapılabilmekte, adeta bir heykel gibi şekillendirmek mümkün olmakta. altında ve sedasyonla yarım saat ile iki saat arasında uygulanmakta ve hasta aynı gün evine dönebilmektedir.


2-Hazir dolgu maddesi enjeksiyonu
macrolane adı verilen hazır dolgu maddesi ile neştersiz sadece enjeksiyonla istenen göğüs bedenine 45 dakika da kavuşmak mümkün.
Hasta için işlem son derece basittir sadece uygulama yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Uyuşturulan bölgeye bir iğne vasıtasıyla macrolane adı verilen özel dolgu maddesi doku altına enjekte edilir. Uygulama yapılan bölge (meme, kalça) işlemin akabinde büyür. Enjekte edilen dolgu maddesinin kalıcılık süresi1-1,5 yıl dır, bu süre sonunda işlem tekrarlanabilir. Uygulama bölgesinde, enjeksiyona bağlı çok hafif bir kızarıklık olabilir 1 hafta içerisinde kaybolur.


3-meme protezi.
Meme protezi (büyütme) ameliyatı genel anestezi ile hastane şartlarında yapılan bir operasyondur . Meme başındaki renkli yuvarlağın kenarından girilerek silikon yerleştirilir . Doğal bir görüntü elde etmek için içi jel olan protezler tercih edilir . Ameliyat sonrası hiç iz kalmaz . Protezi değiştirmeye gerek kalmadan ömür boyu kullanırsınız , patlaması söz konusu değildir.
kişi operasyon sonrası aynı gün hastaneden ayrılıp evine dönebilir . Bir ay sonra meme tamamen doğal bir görüntü kazanır . Dokunulduğunda normal bir memeden hiçbir farkı yoktur . Meme protezi , gebelik söz konusu olduğunda bebek emzirmede hiçbir sorun yaratmayacaktır .

İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!