Meme estetiği ameliyatlarından en sık uygulanan silikon protez ile meme büyütme ameliyatıdır. Yaklaşık 1 saat süren bir ameliyat sonunda istediğiniz meme hacmine kavuşabilirsiniz.

Meme gelişimi temelde genetic etkenlere bağlıdır. Gelellikle annenizin meme ölçüleri doğrultusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Bazı kadınların meme dokusu östrojen hormonuna duyarlıdır ve ergenlikten itibaren büyür.

Bazı kadınların meme dokusu ise yeterli oranda duyarlı değildir ve hamilelik döneminde bile meme hacmi değişmez. Bu durum sakin sizleri umutsuzluğa düşürmesin. Silikon protez ile meme büyütme ameliyatı son derece güvenli ve etkili bir ameliyattır. 1 gece hastanede dinlenmeniz yeterlidir. Yaklaşık 5-7 gün içerisinde sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

Meme Büyütme Estetiği Sonrası Emzirme Problemi Yaşanır mı ?

Bu konuda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de süt verme ile ilgilidir. Silikon protezler meme altına yerleştirildiği için süt kanalları zarar görmez ve emzirme problem yaşamazsınız.

Sizin meme dokunuz, cilt altı yağ dokusu kalınlığınız ve toraks dediğimiz göğüs kafesi yapınıza bağlı olarak bedeninize uygun protez belirlenir ve ameliyatta bu protez size yerleştirilir. Ameliyat sonrasında da kullanılan protezin garanti belgesi ve uluslararası geçerliliği olan seri numarasının yazılı olduğu kartı doktorunuzdan istemeyi unutmayın.

Meme protezleri kas üstü veya kasaltı uygulanır. Özellikle çok zayıf hastalarda protez kas altı yerleştirmek gerekebilir. Yapılan çalışmalarda kas altı veya kas üstü protez ameliyatının uzun vadeli olarak komplikasyon farkı olmadığını göstermiştir. Bu konuda doktorunuzdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

En önemli ve hastalarımıza mutlaka bilgisini verdiğimiz risk ise kapsül kontraktürü olarak anılan vücudun proteze karşı oluşturduğu reaksiyonel zardır. Ancak bu durum yeni teknolojiler ile üretilen protezlerde minimal seviye ye indirilmiştir.

Meme Büyütme Estetiği Sosyal Yaşantınızı Etkilemesin!

Sosyal yaşamınızı olumsuz etkileyen bu görsel problem, gördüğünüz üzere, uzman ellerde kolayca çözülebiliyor ve daha özgüvenli olmanızın da temelini oluşturuyor. Özgüven kırıcı ve bayanları derinden etkileyen bir sorun olması sebebi ile ertelenmemesi, en doğru seçim olacaktır. Zamanınızı harcamanız için hiçbir sebep yok.

Bu duruma mahkûm değilsiniz. Güvenilir bir şekilde meme estetiği yaptırabilir, hayatınıza daha güzel bir şekilde devam edebilirsiniz.

Tıp dilinde “Augmentation Mammaplasty” olarak bilinen meme büyütme estetiği sayesinde istediğiniz ölçülere kavuşmanız artık bir hayal değil!


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!