Meme büyütme estetik operasyonu
Meme büyütme estetik operasyonu

"Genç ve güzel görünmek herkesin hayali"

Son beş yılda olduğu gibi estetik ameliyatlarda bir numarayı bu sene de meme büyütme operasyonları alıyor. Hastayı en çok memnun eden ameliyatların başında gelen bir operasyondur. Meme ameliyatlarında protezin konulacağı üç bölge vardır; bunlar koltuk altı, meme başı ve meme altı oluğudur. Memelerin büyütülme miktarı hastanın arzusu, göğüs kafesinin genişliği, hastanın boyu dikkate alınarak karar verilmektedir. Meme protezi yerleştirilmesi genel anestezi altında yaklaşık 1 saat süren bir operasyon ile yapılır. Meme protezleri kas dokusu altına veya sadece meme dokusu altına konabilir. Protezler hangi bölgeye yerleştirilirse yerleştirilsin hastanın süt bezlerini etkilemez. Bu nedenle hamile kalmakta veya süt emzirmede bir zorluk oluşmaz. Hasta ameliyattan sonra hastanede bir gece kaldıktan sonra, evine gidebilir.

Protez meme altı oluğuna yerleştirildiğinde birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık ve ağrı olabilir. Neden meme altı oluğu? Gerekli bilgi muayene esnasında sebepleriyle birlikte açıklanacaktır. Bir diğer husus ise protezin nereye konulacağıdır. Protez, meme altına, göğüs kası zarının altına, kasın altına ya da bunların kombinasyonlarını içeren hasta için en doğru plana konulur. Hastanın muayenesine göre en uygun yer tespit edilir.

Peki hangi tip protez yuvarlak mı yada anatomik (damla) mi? Bu karar ise sizinle görüşmemizi ve muayenemizi yaptıktan sonra alacağımız bir karardır.

Ameliyat Sonrası Yapılması Gerekenler

Hastaya 6 hafta boyunca sporcu sütyeni kullanması ve gösterilen meme masajını yapması önerilir. Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir, 3 ay ağır sporlardan uzak durması uygun olur.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!