Mezolifting ; yüz gençleştirmede en etkili yöntemlerden biridir. A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, mineraller, aminoasitler , doku yenileyici proteinler ve hyaluronik asit gibi nemlendirici maddeler özel bir karışımlar şeklinde hazırlanarak derinin orta tabakalarına enjekte edilir. Mikroenjeksiyon yöntemiyle çok ince iğneler kullanılarak yapılabildiği gibi, dermaroller, dermapen gibi mikroiğneleme yöntemleriyle de uygulanabilir. Tüm yüz, boyun, dekolte ve eller gibi farklı bölgelere uygulanabilir.

Mezolifting ne işe yarar?

Mezolifting uygulamasında amaç; cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması yani lifting etkisidir. Bu amaçla gündelik hayatta kullandığımız kozmetik kremlerin cilt yüzeyinden emilimi çok azdır. Bunun en önemli sebebi cilt yüzeyindeki tabakanın cildi koruyucu özelliği nedeniyle geçirgen olmamasıdır. Ürünlerin kimyasal özellikleri nedeniyle bu tabakadan derinlere geçememesi de bir diğer sebeptir. Mezoliftingde kullanılan ürünler cildin alt tabakalarına verilebilecek özelliklerde içeriklerdir. Mezoliftingde cildin ihtiyacı olan maddeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir.

Mezolifting cilt dokusunda ne gibi yararlar sağlar ?

Bu uygulama sonrasında ciltteki azalmış, yıpranmış kollajen, elastin yapılar yenilenir ve cilde nem veren hyaluronik asit içeriğinde artış sağlanır. İçeriğindeki hücre yenileyici vitaminler, antioksidanlar, cildin dolgunluk ve nemini dengeleyen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte tonus (gerginlik)artışı, sıkılaşma, gerginlik, nemlenme ve ince çizgilerde azalma meydana gelir. Artan kan dolaşımı sayesinde cildin oksijenlenmesi de artar ve cilt sağlıklı, parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar. Mezolifting diğer kozmetik uygulamalarla birlikte de uygulanabilir ve daha etkin ve kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Mezoliftingde hangi maddeler kullanılır?

Hyaluronik asit, kök hücre ekstreleri, vitaminler (A,B, C, E), amino asitler, mineral tuzlar, koenzimler, nükleik asitler, DMAE (dimetil aminoetanol), SOMON DNA, argireline, idebenyl, koenzim Q gibi birçok madde mezolifting amaçlı olarak cilde uygulanabilmektedir.

Mezolifting kaç seans uygulanır? Seans aralıkları nedir?

Seans sayısı ve uygulama aralıkları kişinin ihtiyacına göre değişmektedir. Genellikle 1 kür tedavi 4- 6 seanstan oluşur, seanslar 2- 3 hafta aralıklarla uygulanır. Öncesinde cildin anestezik kremle bekletilmesi rahat bir uygulama sağlar.


Ankara Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!