Günümüz dünyasında güzel görünmek aslında sağlıklı yaşamanın bir gerekliliği gibi anlaşılmaktadır. Güzel görünmek aslında vücudun biçimli görülmesi ile yakından ilişkilidir. Kişiler zayıflayarak, vücutlarını şekillendirerek, bölgesel olarak fazla olan yağlarından kurtulmayı deneyerek estetik bir görünüme kavuşmayı amaçlamaktadır. Günümüz dünyasında, selülitlerin tedavi edilmesinden zayıflamaya, vücudun şekillendirilmesinden bölgesel fazlalıklardan kurtulmaya kadar, mezoterapi tedavisi etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Aslında mezoderm olarak adlandırılan cilt tabakası, dermis ya da deri altı yağ dokusu olarak da isimlendirilmektedir. Mezoterapi yöntemi, birtakım ilaçların, vitaminlerin ve de minerallerin, enjeksiyon yöntemi aracılığıyla, kökenlerini mezodermden alan derialtında dokuya ve deri içlerine verilmesi işleminin adıdır. Oldukça pratik bir işlemdir ve canınızı hiç acıtmaz.

Enjekte edilmiş olan ilaçlar, cildin altında bulunan yağ çözücüler, kan dolaşımını düzenleyen maddeler, sıkılaştırma işlevi taşıyan ajanlar ve tüm bu konularda fayda sağlayan özel karışımlardan meydana gelmektedir. Mezoterapi tedavisinin en önemli avantajlarından birisi, bölgesel zayıflama sağlamasıdır. Ancak bölgesel zayıflama ile aynı anda mezoterapi vücudun toparlanmasına ve şekillenmesine de yardımcı olmaktadır. Alanında uzman olan doktorlar tarafından uygulandığı vakit çok iyi sonuçların alınmasına yardımcı olmaktadır.

Mezoterapi tedavisinin ne kadarlık bir sürede uygulanacağı, kişiden kişiye farklılık gösterir ama ortalama olarak 6 - 8 seans arası bir tedavi süreci tüm hastalar için yeterli olmaktadır. Son derece pratik bir yöntem olan mezoterapi sadece 10 – 15 dakika arası bir zaman diliminde hayata geçirilmektedir. Her bir seans arasında, yine hastanın özgül durumu hesaba katılarak, 7 – 15 gün arası beklenmesi gerekir. Tedavi tamamlandıktan sonra herhangi bir iyileşme süreci geçirilmez. Bu nedenle hastalar diledikleri gibi toplumsal yaşamlarına devam edebilirler. Çok nadir olsa da, bazen iğne yapılan yerlerde hafif morarma ve kızarıklıklar görülebilir. Bazen de iğne yapılan yerlerde şişlikler meydana gelmektedir. Gelgelelim, bu durumların hepsi geçici özelliktedir ve kısa bir süre sonra kendi kendine ortadan kalkacaktır. Biz size, mezoterapi işlemini yaptırdıktan sonra pressoterapi uygulaması yaptırmanızı da tavsiye ediyoruz. Bu tedavi ile kombine edildiği zaman mezoterapi uygulaması hem daha rahatlatıcı hem de ilacın bölgesel olarak dağılmasına katkı verici olacaktır. Bu durumda yaptırdığınız işlemden alacağınız verim neredeyse yüzde yüz olacaktır.


Ankara Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!