Cildin oksijen alma yeteneği zamanla yavaşlar. Bu durum cildin yenilenmesi ve onarılmasının da azalmasına sebep olur. Cilt hücrelerinin görevlerini yerine getirebilmesi için enerjiye ihtiyacı vardır. Bu problem genellikle ileri yaşlarda ortaya çıkar. Genç yaşlarda bu sorun yoktur. Cilt yaş ilerledikçe bazı faktörlerden daha çok etkilenmeye başlar. Sigara kullanımı, yanlış beslenme, yanlış kullanılan kozmetik ürünleri ve güneşin zararlı etkileri cildi olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. Bu durumlarda cilt yıpranır. Kırışmaya ve sarkmaya başlar. Oksijen bu yorgun düşmüş ciltler için çok önemlidir.

Oksiterapi, saf oksijenin cildin alt tabakasına iğne kullanmadan basınçla enjekte edilerek, uygun moleküler yapıdaki ürünlerin cilde yedirilmesi işlemidir.

Oksiyen uygulama başlandığı andan itibaren, oksijenn aktivatörlü ürün ve oksijen cildin alt katmanlarına ulaşır. Böylece kan dolaşımı hızlanır ve toksinlerin atılması kolaylaşır. Bu uygulama sayesinde hücre yaşlanması gecikir. Oksiterapi cilde belli bir basınçla uygulanırsa kollajen ve elastin sentezini uyarır.

Oksiterapide önce cilt temizlenir. Cildi arındırmak için peeling uygulaması yapılır. Sonra yüz, boyun ve dekolte bölgesine oksijen uygulanır. Temizlenmiş cilt oksijeni kolaylıkla kabul eder. Anti-aging serum, masaj ve maske uygulamaları ile işlem tamamlanır. Uygulama bittiğinde cilt parlak ve canlıdır. Seans süresi yaklaşık yarım saattir. Cilt eğer yıpranmışsa 5-10 seans uygulama yeterlidir. Yaşlı ciltlerde uygulama 20 seansa kadar çıkabilir.

Etkileri

-Ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar.
-Kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.
-Kollajen ve elastin sentezinde artış gözlenir.
-Ciltte canlılık, parlaklık ve toparlanma görülür.
-Cilt tonunde düzelmeler meydana gelir.
-Dokuda deforme olan yerler sıkılaşır.
-Göz altı torbalar giderilir.
-Nem ihtiyacı sağlanır.
-İzlerde azalma görülür.
-A, C, E vitaminleri antioksidan etkisi gösterir.
-Selülitlerde azalma görülür.
-Akciğer kapasitesini genişletir.
-Uykunuzu düzene sokar.
-Bağışıklık sisteminizi geliştirir.
-Tüm organların doğru beslenmesini sağlar ve verimlilik sürelerini uzatır.

Normal bir cilt bakımında cilde uygulanan ürünler cilt tarafından uzun sürede emilir. Hatta bu emilim hiçbir zaman ileri düzeye kadar çıkamaz. Oksiterapi uygulamasında ise basınçlı oksijen sayesinde iyonize özel ürünler ve serumlar kullanılarak epidermisin en alt tabakasına dek hem oksijen hem de uygulama ürünlerinin iletilmesi sağlanır. Oksijen ve iyonize ürünler epidermal bariyere hasar verilmeden en uygun oksijen basıncı altında epidermis hücreleri arasındaki boşluktan taşınır. Ürünler ve oksijen kan damarlarından emilerek tedavi etkisini gösterir.

Uygulamanın hiçbir sınırlaması, kalıbı ve çerçevesi yoktur. Her yaş grubuna uygulanabilir. Oksijen terapi fiyatları seans sayısına ve isteğe göre değişmektedir. Size önerilen özel ürünlerin seanstan sonra evde de kullanılması önerilir. Bu etkiyi daha kalıcı ve uzun hale getirir. Uygulama istenirse farklı bölgelere de uygulanabilir. Bu tamamen kişinin isteğine ve rahatsızlığına bağlıdır. Genellikle bu operasyonu geçiren kişilerden yüz güldüren sonuçlar elde edilmiştir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!