Ozonpunktur uygulaması aslında ozon tedavisi ile akupunktur tedavisinin kombinasyonu tedavisi olup yeni bir yöntemdir.

Bilindiği gibi akupunktur tedavisinde kullanılan 12 çift meridyen vardır,akupunktur noktaları bu meridyenler üzerinde yerleşmektedir.Akupunkturda chi diye adlandırılan enerji bu meridyenlerdeki noktalar arasında akmaktadır.

Ozon tedavisi ile bu akupunktur noktalarının uyarılması meridyenler arası enerji akışına ek bir ivme kazandırır.Ayrıca ozon tedavisinin hemoglobinin ozon uygulanan alanlardaki hücrelere daha fazla oksijen bıraktığı bilinmektedir.dolayısıyla akupunktur noktalarının bulunduğu bölgedeki hücreler bu nedenle daha fazla oksijen sunumuna maruz kalıcaklardır.Daha iyi oksijenlenen akupunktur noktalarındaki hücreler daha güçlü olarak uyarılacağından buda tedavinin ve uyarının etkisini arttıracaktır.

Ozonpunktur tedavisi ile zayıflama amaçlı uygulamalarda metabolizma canlandırıcı ve vücut güçlendirici ve beyin endorfin salınımı arttırıcı uygulalarda önemli kazanımlar elde etmek mümkün olabilmektedir.

Ozonpunktur tedavisi tek başına veya diğer ozon ve akupunktur tedavileriyle kombine olarak.ağrı tedavileri ,romatizmal hastalıklar gruplarında oldukça olumlu neticeler vermektedir


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!