Panik Atak’ın Faydaları

Başlığı okuyunca sizde “Bu psikolog çıldırmış olmalı” diye düşündünüz mü? O zaman aşağıya yazdığım maddeleri okuduktan sonra bir kere daha düşünün lütfen.

İyi ki panik ataksınız çünkü;

1- Panik atak sizin gayet sağlıklı olduğunuzun ifadesidir. Kalbiniz, böbrekleriniz, iç organlarınız sağlıklı olmasa bedeniniz bu tepkileri veremez.

2- Panik atak vücudunuzun alarm sisteminin sağlıklı çalıştığının göstergesidir.

3- Panik atak size içinizde bastırdığınız duyguların zarar verdiğini haber veriyor. Ya haber vermeseydi, ilerde çok daha kötü bir hastalık karşınıza çıksaydı, daha mı iyi olurdu?

4- Panik atak kendinizi ihmal ettiğinizi, kendinize odaklanmanızı ve kendinize zaman ayırmanız gerektiğini ilan ediyor.

5- Panik atak hayatınızla ilgili yeni kararlar almanız gerektiğini söylüyor.

6- Panik atak hayatınızda bir şeylerin ters gittiğini haber veriyor.

7- Panik atak yaşamanın çok güzel olduğunu ama en önemli şeyinde huzur olduğunu size haykırıyor.

8- Panik atak size sadece maddi şeylerin mutluluk vermediğini bildiriyor.

9- Panik atak size her şeyin başının sağlık olduğunu anımsatıyor.

10- Panik atak size kendinizi sevmenizi, kendinizle barışık olmanızı öğütlüyor. Bütün bunlardan sonra, “şanslı insanlar panik atak olurmuş kardeşim”, diyorum. Arkadaşlar çok şanslısınız. İyi ki panik ataksınız. İçimden ellerimi açıp size dua edesim geliyor. İşin şakası bir yana… İŞTE TERAPİLERİMİZDE SİZE PANİK ATAKI SEVEBİLMEYİ ÖĞRETİYORUZ. Korktuğunuz şeyden kurtulmak zordur. Bütün korkuları ancak sevgi ile gönderebilirsiniz. Zorla güzellik olmuyor. Sevginin açamayacağı kapı yoktur. Unutmayın ki sevgi sevgiyi doğururken korkuda sadece korku doğurur. Ben hayatımda korkunun sevgi doğurduğunu görmedim. Gören varsa parmak kaldırsın.


Kocaeli Psikolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!