Peeling ve cilt yenileme
Peeling ve cilt yenileme

BRONZLAŞMAK GÜZEL FAKAT, ŞİMDİ CİLDİNİZİ CANLANDIRMANIN ZAMANI

Yaz döneminde cildimizi korumak için elimizden geleni yapmamıza rağmen, güneş, ultraviole ışınları, deniz nedeniyle yaz sonrasında ciltte, genel olarak cansızlık, donuk görünüm ve lekelerle karşılaşırız.

Son yıllarda Avrupa da çok popüler olan bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Yurtdışındaki eğitimler sırasında ve uygulama sonuçlarımla size tavsiye edeceğim yeni bir uygulama. Genel olarak cilt canlandırma solüsyonu olarak adlandırılan ‘EASY PHYTİC SOLUTİON’ dan bahsedeceğim. Güvenli uygulanımı ve kişileri sosyal hayattan uzaklaştırmadan yapılabilmesi büyük avantajdır.

EASY PHYTİC SOLUTİON

Deri uyarılması sağlayan bir solüsyon olup, aşamalı çözüm sunan, kontrollü seviyede saf katıksız asitlerden oluşur; glikolik, mandelik, laktik asitler, birden daha düşük ph seviyesine rağmen, güvenli karışımı hazırlamıştır.
Burada en önemlisi slow release teknolojisidir. Bunun anlamı gözle görünür bir biçimde kuruma ve pullanma olmadan derinin uyarılmasıdır.

Easy phytic solüsyonla tedavi haftada bir kez, dört defa tekrarlanmalıdır. Günlük yaşama hiçbir etkisi yoktur. Foto-yaşlanma probleminin tedavisi ve önlenmesinin yanı sıra akne tedavisinde de kullanılmaktadır. Yüz ve boyun uygulamaları haricinde özellikle güneşle fazla karşılaşan bölgelerdeki donuk, nemsiz cilt görünümünün tedavisinde ve lekelerin giderilmesinde de başarılı sonuçlar elde ediyoruz.

PİGMENTE LEKELER

Yaz aylarında pigmente lekelerde ani bir artış olur. Özellikle yaz sonrasında lekeler daha yüzeydeyken bu işlemle tedavisi çok başarılıdır. Lekelerinize yönelik tedavilerde geç kalınırsa daha derin tabaklara ulaşacağından tedavi zorlaşacakır.

FOTO-YAŞLANMA

Güneşin etkisiyle vücudumuzun her yerinde meydana gelebilen, nemsiz, kuru, küçük lekeli cilt görünümüdür. Burada cildin üst tabakasında yoğun cansız doku mevcuttur. Tedaviyle hızlı bir cilt yenilenmesi sağlanır.

AKNE

Akne tevdisi genel olarak dirençli ve zordur. Aktif aknelerdeki uygulamalardaki belirgin azalma birçok hastamı çok memnun ediyor. Bu tedaviyle cildin dengesinin kurulması tekrar salanmış oluyor.

UYGULAMA

Cilt temizliği yapıldıktan sonra, easy phytic solüsyonu yüz, boyun veya vücudun sorunlu herhangi bir bölgesine uygulanabilir. Ciltte rahatsız edici bir his vermez. Küçük masaj hareketleriyle yayıldıktan sonra cildin sorununa göre özel solüsyonlar sürülerek yüz maskelenir veya dermaroller aletiyle uygulama yapılarak daha etkin sonuç elde edilir. Lekeler, nemlendirmek, akne için farklı solüsyonlar uygulanmaktadır. İşlem 15-20 dakikada sonlanır.

PEELİNGTE SON GELİŞMELER

Cildi ölü hücrelerden, ufak kırışıklıklardan arındırarak cildi temizleme, yenileme işlemidir. Peeling cildin yüzeyini örten yıpranmış tabakanın soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak zemindeki daha genç ve parlak tabakanın ortaya çıkarılmasına yardımcı olur. Sonuç, daha canlı, daha taze, daha gergin bir cilttir. Cilt yapısına bağlı olarak kişiye yüzeysel, orta dereceli ya da derin peeling uygulanabilir.

Burada özellikle eskiden sadece ameliyathanede anestezi altında yapabildiğimiz TCA uygulamasının son teknolojilerle ne kadar kolaylaştığından bahsedeceğim.

EASY TCA

TCA yıllardır uyguladığımız, çok belirgin sonuçları olan bir peeling ürünüdür. Uygulamasındaki ağrı ve sonrasındaki bakım zorluğu nedeniyle kısıtlı hastamızda uygulanabiliyordu.
Easy tca, tca ile uygulanan peeling türleri arsında en güvenilir, etkili ve kolay uygulanan bir peeling türüdür. Peeling öncesi herhangi bir hazırlık gerektirmemektedir. Sosyal aktivitelerin ertelenmesine ihtiyaç duyulmaz.
Acısız bir yöntem olup, foto-yaşlanma tedavisi, akne izlerinin tedavisi gibi durumların yanı sıra yorgun cilde canlılık kazandırmak amacıyla da uygulanabilir. İki haftada bir, iki-dört kez uygulanır. Günlük yaşantıyı etkilemeden öğle tatilinde bile uygulanması mümkün bir yöntemdir. Dökülmeler olmakta fakat çok rahatsız etmemektedir.


UNİDEEP
Cildi tümüyle canlandırmayı amaçlayan, cilt kalınlığına bağlı olarak papiler dermis seviyesinde bir veya iki tabakaya uygulanabilecek kombine bir peeling türüdür. Sosyal aktivitelerden 5 gün kadar uzak durmayı gerektirse de derinin cilt hücre yenilenmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Daha yüzeysel(easy tca) veya daha derin(only touch) bir peeling türüyle kombine edilerek uygulanabilir.

ONLY TOUCH

Bölgesel olarak uygulanan derin bir peeling türüdür. Yüz, el veya vücuttaki kökleşmiş leke ve izlerin tedavisi için uygulanır.
Uygulama sonrası kısa bir dönem dökülmelerle karşlaşılır. Güvenli ve etkili bir çözümdür.

DERMAROLLER UYGULAMALARI
Cilt üzerinde vücudunuzun her yerinde çeşitli problemler için uygulanan solüsyonlarla beraber kullanılır. Uygulandığı bölgede kan dolaşımını arttırarak yeni kollajen oluşumunu sağlar. Böylelikle problem dışında cilt sıklaşır ve yenilenir. Silindirik yapı üzerindeki micro iğneler solüsyonların derinin alt tabasına daha çok geçmesini sağlar. Kişinin durumuna göre seans sayısı ve sıklığı belirlenir.

PRP (Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma)
Kişiden az miktarda alınan kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra ayrıştırılması ile elde edilen PRP’nin yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla verilmesidir. Yaşlandığını hissettiğiniz alanlara PRP uygulaması yapıldığında hücrelerimiz daha çok çalışarak hasarı onarmaya başlayacaktır. 6 ayda bir iki seans uygulanması önerilir.
VİTAL, MEZOLİFT UYGULAMLARI
İçinde cilt için gerekli olan, vitamin-mineral karışımları ve cildi nemlendirmeye yarayan su tutan hyaluronik asid olan, özel karışımların cildin yapısına göre belirli aralıklarla enjeksiyonudur. Ciltte yeniden canlılık ve parlaklık kazandırır.
MİKRODERMABRAZYON
Mikrodermabrazyon yüksek basınçlı alüminyumoksit mikrokristallerinin cilde püskürtülerek cildin yüzeysel tabakalarının aşındırılması prensibine dayanan noninvaziv bir yöntemdir. Bu işlemde cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmakta, ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir

Yaz döneminin cildinize verdiği zararlardan kurtulduğunuz, canlı ve sağlıklı cildinizle tüm güzellikler sizlerle olsun…


İzmir Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!