Özellikle Çene Cerrahisinde kemik içi çok önemli damar sinir yapılarının çevresinde çalışırken bu yapılara zarar vermeden hassas kemik kesisi yapmaya yardımcı olur.

Ağız cerrahisinde ultrason teknolojisi Olup,,

Piezomed, Çene Cerrahisinde doktorun işini kolaylaştıran ve Yenilikçi ultrason teknolojisi sayesinde yüksek hassasiyet ile sadece kesilen kemiklerin çıkartılmasını sağlarken Çevredeki yumuşak dokulara zarar vermeyen devrim niteliğindeki teknolojidir.

Hastalar için de hissedilir bir kolaylık sağlar: Daha az ağrı, şişlik,morarma daha çabuk iyileşmeye yardım etmektedir.

Piezo Tıp da ortopedi ve beyin cerrahisi alanlarında da uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Piezoelektrik cerrahi cihazı, mikrometrik ve seçici kesim yapabilmesinden dolayı kemik üzerinde herhangi bir osteonekrotik hasar yaratmadan güvenli ve hassas osteotomiler yapılmasına imkan sağlar. Cihaz sadece mineralize dokular üzerinde çalışır ve mukoza, sinir, damar gibi yumuşak dokulara zarar vermez.

Kesici uç mineralize olmayan dokularla temas ettiğinde kesme işlemi sonlanır. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisinde kemik, sinir ve damarlar arasında çok yakın bir ilişki olduğundan piezocerrahinin kullanımı doku travmasını minimalize etmek için çok iyi bir fayda sağlamaktadır.

Bu cihazlar osteotomi sırasında meydana gelen ısı artışını ve buna bağlı olarak gelişen osteonekroz riskini en aza indirerek iyileşmenin daha hızlı olmasına yardımcı olmaktadır.

Bu alanlarda daha önce kullanılmış olması piezo ile ameliyat bölgesindeki görüş alanı iyi ise piezo ultrasonik kesici kullanmak daha uygun bir seçenektir. Deri ve kıkırdak dokulara ve Sinirlere zarar vermemektedir.

Piezo Surgery Bu kolaylıklar ve yeteneklerin yanında, ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluklardaki azalma, hastalara daha konforlu iyileşme olanağı sunmaktadır.

Çene Kemiği erimelerinde İleri implant Cerrahisi operasyonlarında Bazı hastalarda ileri derece de diş eti çekilmeleri ve erimeleri olup bu durum maalesef diş kayıplarına yol açmaktadır.Bu durumlarda eriyen çene kemiğine ileri implant cerrahisi yöntemiyle implant yapmak gerekebilir.

Piezo bu durumda Özellikle Çene Cerrahisinde kemik içi çok önemli damar sinir yapılarının çevresinde çalışırken bu yapılara zarar vermeden hassas kemik kesisi yapmaya yardımcı olur.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!