Piezo esas olarak sadece mineralize dokular üzerinde çalışır ve mukoza, sinir, damar gibi yumuşak dokulara zarar vermez.

Ağız cerrahisinde ultrason teknolojisidir.

Piezomed, Çene Cerrahisinde doktorun işini kolaylaştıran ve Yenilikçi ultrason teknolojisi sayesinde yüksek hassasiyet ile sadece kesilen kemiklerin çıkartılmasını sağlarken Çevredeki yumuşak dokulara zarar vermeyen devrim niteliğinde teknolojidir.Hastalar için de hissedilir bir kolaylık sağlar: Daha az ağrı, şişlik,morarma daha çabuk iyileşmeye yardım etmektedir.

Piezo tıp da ortopedi ve beyin cerrahisi alanlarında da geçmişten günümüze kullanılmaktadır.

Piezoelektrik cerrahi cihazı, mikrometrik ve seçici kesim yapabilmesinden dolayı kemik üzerinde herhangi bir osteonekrotik hasar yaratmadan güvenli ve hassas osteotomiler yapılmasına imkan sağlar. Cihaz sadece mineralize dokular üzerinde çalışır ve mukoza, sinir, damar gibi yumuşak dokulara zarar vermez.

Kesici uç mineralize olmayan dokularla temas ettiğinde kesme işlemi sonlanır. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisinde kemik, sinir ve damarlar arasında çok yakın bir ilişki olduğundan piezocerrahinin kullanımı doku travmasını minimalize etmek için çok iyi bir fayda sağlamaktadır.

Bu cihazlar osteotomi sırasında meydana gelen ısı artışını ve buna bağlı olarak gelişen osteonekroz riskini en aza indirerek iyileşmenin daha hızlı olmasına yardımcı olmaktadır.

Bu alanlarda daha önce kullanılmış olması piezo ultrasonik kesicile

Ameliyat bölgesindeki görüş alanı iyi ise piezo ultrasonik kesici kullanmak daha uygun bir seçenektir. Deri ve kıkırdak dokulara zarar vermemektedir. Bu gelişkinliğin sonucu olarak daha hassas çalışılabilmesinin olanaklarını sağlamıştır.

Ameliyat Sonuçlarında Piezo Ultrasonic Kesicinin Faydaları

Kemiklerin görünmesi sağlayan bir teknik olduğu için daha hassas kemik kesimi ve törpülemesi mümkün hale gelmiştir.

Bu kolaylıklar ve yetenekleri yanında, ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluklardaki azalma, hastalara daha konforlu iyileşme olanağı sunmaktadır.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!