Basit ve minimal bir operasyonla horlama ve uyku apnesini engelleyici bir tedavi yöntemidir. Diğer cerrahi yöntemlerden daha az acı veren bir yöntemdir. Kısa ve tek bir muayenehane ziyareti ile tamamlanabilir.

FDA ve CE onaylı klinik olarak ispatlanmış, sonuçları diğer agresif cerrahi uygulamalarına yakındır. Hastaların bir çoğu açık ve belirgin bir şekilde horlamanın azaldıgını belirtmektedirler. Klinik araştırmalarda uyku apnesi % 80 azalmaktadır. Aynı zamanda hastalar gün içerisindeki oluşan uyku halinden uzaklaştıklarını belirtmektedirler.

Pillar yöntemi uyku apnesı ve horlamanın anatomik bir unsuru olan yumuşak damakta kullanılmaktadır Pilar yöntemi esnasında, üç küçük örgü çubuk horlamaya neden olan titreşimi aza indirmek ve hava yolunun kollabe olmasını önlemek için yumuşak damağa yerleştirilmektedir. Yerleştirildiğinde, bu örgü çubuklar yumuşak damağa yapısal bir destek verir. Daha sonraları vucudun doğal dokusu ile örgü çubuklar yapısal birleşimini arttırır.

Pillar ekleri 50 yıldır implante ediliebilir medikal materyallarden üretilmektedir. Görünmeyecek ve konuşurken, yutkunurken düşmeyecek şekilde tasarımlanmıştır. Bir çok hasta aktivitelerine ve diyetlerine aynı günde devam etmektedir


İstanbul Kulak Burun Boğaz uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!