Sağlıklı yaşama dair kurallar‏
Sağlıklı yaşama dair kurallar‏

Sağlıklı bir bedene kavuşmak, yeni bir yaşam biçimi benimsemenizi gerektiriyor.Sağlıklı yaşam, bir süre uygulayıp, sonra eski alışkanlıklarınıza döneceğiniz bir diyet değildir.

Disiplin, başarılı olmak için yaşamın her alanında gerekli. Disiplin ancak yaparak, uygulayarak kazanılır.

1) Her gün egzersiz yapın. HER GÜN! Yemek için vaktiniz varsa, hareket etmek içinde vaktiniz var. Egzersizi tıpkı diş fırçalamak gibi, günlük yaşamınızın bir parçası yapın. YÜRÜYÜN, KOŞUN, HOPLAYIN, ZIPLAYIN, DANS EDİN...

2) Egzersizi en az 20 dakika sürdürün. Ne kadar çabuk forma ulaşmak istiyorsanız, o kadar sıkı egzersiz yapın. Gerekirse sabah, öğle, akşam, 3 seans.

3) Hergün 3 kez 10 kere karından derin nefes alın. Derin nefes, metabolizmanızı hızlandırdığı gibi bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir.

4) Sağlıklı, size yaşam veren yiyeceklerle beslenin. Yiyecekler doğal hallerine ne kadar yakınsa o kadar sağlıklıdır.

5) Vücudunuzun % 80’i su olduğuna göre, su miktarı yüksek gıdalarla beslenin. Sebze, meyve, ot çeşitleri gibi. Yoğun besinler kalın bedenleri yaratır.

6) Hergün en az 8 bardak su için. HAYIR çay, kahve, bira, buna dahil değil. İçtiğiniz her bardak suyun metobolizmanızı hızlandırdığını bilin.

7) Yatmadan 3 saat önce yemeği bırakın, çünkü yatmaya hazırlanan beden metabolizmasını yavaşlatır. Gece geç saatlerde yenen yiyecekler, yakılamadığı için karın ve kalçalarınıza gider.

8) Kendinizi sağlıklı yaşama adadığınızı her gün hatırlayın. Kilo kaybetmeye odaklanmak yerine enerjinizi artırmaya ve pozitif enerji ile dolu bir yaşam biçimi yaratmaya odaklanın. Doğal enerjinizi bulduğunuzda kilolar kendiliğinden gidecek ve en önemlisi geri gelmiyecektir.

YAŞAMINIZDA GÜZEL ŞEYLER YARATIN

BUNA SAĞLIKLI BEDENDE DAHİL


İstanbul Diyetisyen uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!